امروز: ۲۴ تیر ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

کوپرا دارک ربل، ساخت یک خودرو برای آینده

متفرقه تاریخ انتشار: 24/07/07 بدون نظر   7 بازدید

اندازه فونت    
کوپرا دارک ربل، ساخت یک خودرو برای آینده

تازه‌ترین جزئیات پیرامون خودروی جدید کوپرا دارک ربل که به صورت مخفیانه در حال توسعه است تا پرچمدار برند اسپانیایی در آمریکای شمالی باشد، فاش شده است. پرده‌ها از روی کوپرا دارک ربل برداشته شده‌اند. این خودرو حداکثر بیان وسواس برند است. خودرویی که مرزهای طراحی و عملکرد را جابجا می‌کند و نحوه تصور و ساخت خودرو در آینده را به چالش می‌کشد.

این ترجمه فیزیکی اولین خودرویی است که به طور کامل برای نسل آینده رانندگان در فضای مجازی ایجاد شده است. نتیجه یک خودروی اسپرت دو نفره 100 درصد الکتریکی با معماری شوتینگ بریک است که اشتیاق و ذهنیت برند کوپرا را به نمایش می‌گذارد. با ما در سایت آذین بلاگ، همراه باشید.

قیمت کوپرا دارک ربل

قیمت کوپرا دارک ربل

به گفته مدیر ارشد کوپرا، قیمت کوپرا دارک ربل به طور قابل توجهی کمتر از 100 هزار یورو هزینه خواهد داشت که بر خلاف گزارش‌های قبلی است که نسخه تولیدی این خودروی مفهومی شوتینگ بریک را بیش از 300 هزار دلار اعلام کرده بودند. این موقعیت قیمتی، به گفته شوویث، از وارد شدن کوپرا به قلمرو برندهای لوکس دیگر گروه فولکس واگن مانند پورشه پانامرا جلوگیری می‌کند. به یاد داشته باشید که ما به عنوان یک برند معاصر قرار داریم که همیشه به دنبال نسل جوان خریداران هستیم.

کانسپت کوپرا دارک ربل

طراحی بیرونی و ابعاد خودرو

طراحی بیرونی پیشرفته کوپرا دارک ربل با ابعاد 4.5 متر طول، 2.2 متر عرض و 1.3 متر ارتفاع افزایش یافته است. دارک ربل به ویژه هنگامی که درهای آن به ارتفاع 2.2 متر باز می‌شوند، زنده می‌شود.

طرح فنی خودرو

برخی مشخصات فنی کوپرا دارک ربل

از داخل، راننده در موقعیتی عالی برای تجربه عملکرد خیره‌کننده کوپرا بر روی آسفالت قرار دارد. کوپرا دارک ربل قوی‌ترین خودروی نمایشی ساخته شده توسط برند است، با بیش از 450 اسب بخار قدرت و شتاب از 0 تا 100 کیلومتر در کمتر از 4 ثانیه است.

نمای کناری

به زودی تولید نمی‌شود

مدیرعامل شرکت، اظهار داشت که نسخه تولیدی کانسپت کوپرا دارک ربل یک رویا باقی مانده است. با این حال، این خودرو به زودی عرضه نخواهد شد، زیرا کوپرا اولویت‌های دیگری دارد که زودتر سود و حجم فروش بیشتری را به همراه خواهند داشت، به خصوص با ورود به دوره‌ای که او امیدوار است رشد نمایی باشد. این خودروی الکتریکی دو نفره که دیدگاه برند اسپانیایی برای خودروی اسپرت آینده را به نمایش می‌گذارد، برای اولین بار به صورت فیزیکی سال گذشته رونمایی شد.

کابین کوپرا دارک ربل

کابین کوپرا دارک ربل

خودروی اسپرت کوپرا دارک ربل با تمرکز بر عملکرد جاده‌ای و پیشرفت‌های تکنولوژیکی معرفی شده است. بر روی سقف، یک دوربین حرارتی وضعیت کابین را مانیتور می‌کند و سیستم هوشمند کنترل آب و هوا دما و جریان هوا را بر این اساس تنظیم می‌کند، به طوری که هوا از طریق شکاف‌هایی که در زیر شیشه جلو قرار دارند خارج می‌شود. این شکاف‌ها که با پارچه‌ای کشسان و قابل تنفس از دنیای ورزش‌های با عملکرد بالا پوشانده شده‌اند، بسته به میزان هوای تامین شده فشار می‌آورند و قابل مشاهده می‌شوند.

در نهایت، رنگ نور پس‌زمینه محیطی در این ناحیه نشان می‌دهد که آیا داخل خودرو در حال گرم شدن یا خنک شدن است. ارتباط از طریق نورپردازی با استفاده از بوم سیال ساخته شده از 90 درصد بامبو قابل تجزیه بیولوژیکی در کابین ادامه می‌یابد تا قالبی کامل برای جلوه‌های نوری ایجاد کند و احساسات و تجربیات سرنشینان را تقویت کند. نور از جلوی کابین، زیر شیشه جلو عبور می‌کند، از کناره‌های صندلی‌ها خارج می‌شود و پشت صندلی‌ها را با نور تاج‌گذاری می‌کند، ایجاد انرژی‌ای که می‌تواند بین رنگ‌های آبی تیره و ارغوانی بازتابنده تغییر کند. قطعاتی مانند فرمان نیز به این اثر با تابش انرژی اضافه می‌کنند.

نمای عقب

طراحی و ویژگی‌های برجسته

طراحی چشمگیر این خودروی مفهومی شامل الگوهای نورپردازی جدید است که به عنوان چشم‌های دارک ربل نامیده شده‌اند. این الگوها الهام‌بخش بازطراحی شدید برای هاچ‌بک کوپرا لئون و کراس‌اوور فورمنتور بوده‌اند. همچنین، این خودرو شامل نشان کوپرا نورانی نیز می‌شود.

سلول مرکزی خودرو مانند قایق تندرو مدل‌سازی شده و بال‌ها، دیفیوزرها، اسپویلرها و ویژگی‌های خنک‌کنندگی و آیرودینامیکی وسیع اطراف آن را فرا گرفته‌اند. کابین دارای چیدمان دو صندلی با صندلی‌های سطلی و فرمان و نمایشگرهایی به سبک بازی‌های ویدیویی است که محبوبیت کوپرا در دنیای بازی‌های ویدیویی را منعکس می‌کند. تقریبا هر عملکرد کابین به سمت راننده متمرکز شده و از مواد پایدار از جمله بامبو استفاده شده است.

نمای جلو کوپرا دارک ربل

عملکرد خارق‌العاده کانسپت کوپرا دارک ربل

خودروی اسپرت دارک ربل، با تمرکز بر عملکرد و پیشرفت‌های تکنولوژیکی ساخته می‌شود. رنگ جیوه‌ای و طیف رنگی گسترده و تزئینات کوپرا دارک ربل نتیجه بیش از 250 هزار پیکربندی آنلاین از زمان رونمایی دیجیتال آن است که کوپرا محبوب‌ترین طرح‌ها را انتخاب کرده است.

به لطف اشتیاق و خلاقیت Cupra، ما اکنون توانسته‌ایم یکی از قدرتمندترین وسواس‌های خود را به یک خودروی نمایشی واقعی تبدیل کنیم. کوپرا دارک ربل حداکثر تحریک طراحی کوپرا است. این یک شورش با هدف است. اثبات اینکه خودروهای الکتریکی در آینده می‌توانند جذاب و احساسی باشند.

نورپردازی و طراحی خودرو

کانسپت کوپرا دارک ربل با DNA کوپرا در هم تنیده شده است. نورپردازی عنصر کلیدی در طراحی کوپرا دارک ربل است، با همه چیز از روشنایی لوگو شروع می‌شود. ظاهر تیز و رادیکال جلوی خودرو با امضای نور مثلثی نمادین کوپرا متمرکز شده است که از بدنه خارج می‌شود و خودرو را زنده می‌کند. مفهوم نورپردازی بر اساس تجزیه لوگوی کوپرا به سه مثلث است که سپس به عنوان چراغ‌های روشنایی در روز اعمال می‌شوند. ستون مرکزی خودرو، مانند کیل یک قایق بادبانی از جنس شیشه، جلوی و عقب کوپرا دارک ربل را به هم متصل می‌کند.

این کانسپت، طراحی پیشرفته خودرو را تاکید می‌کند و جذابیت اسپرت آن را الهام می‌بخشد. شخصیت سیال رنگ بنفش تیره با تغییر نور محیط به بدنه خودرو تغییر می‌کند، استقرار قوی خودرو را برجسته می‌کند و کوپرا دارک ربل را به عنوان یک خودروی فوق‌العاده اسپرت که برای رانندگی ساخته شده است، معرفی می‌کند. لوگوی مثلثی شکل کوپرا به صورت پارامتری در سراسر چرخ‌ها، از ساختار تا کاورهای هوا و قطعات مسی طراحی شده است.

کانسپت Cupra

یک کانسپت با هدف

کوپرا دارک ربل مرزهای طراحی را در داخل نیز جابجا می‌کند. استفاده از طراحی پارامتری و تولید افزودنی رویکردی معنادارتر به پایداری ارائه می‌دهد. و با ورود به خودرو، مسافران خود را در یک محیط فراگیر، رادیکال و افراطی می‌یابند. عنصر کلیدی کابین ستون مرکزی است با اشکال نامتقارن، سبکی و ظاهر مجسمه‌ای، با استفاده از جدیدترین تکنولوژی چاپ سه‌بعدی فلزی تولید شده است.

عملکرد ساختاری با حداکثر سبکی را ارائه می‌دهد که از میان پایه صندلی‌ها بیرون آمده و به سمت جلو کشیده می‌شود تا راننده را در آغوش بگیرد. پس از نشستن در صندلی‌های سطلی سوپراسپرت، با تکیه‌گاه‌های سر ساخته شده از شیشه و تزئینات مسی و پوشیده شده با پارچه سه‌بعدی بافت، راننده فرمانی را می‌بیند که هندسه‌هایی از دنیای مسابقات را با تعاملی از دنیای بازی ترکیب می‌کند. دسته دنده در ستون مرکزی قرار دارد و از شیشه‌های براق ساخته شده است که روشن می‌شود و دعوت به لمس می‌کند.

عکس کوپرا دارک ربل

زمان تولید کوپرا دارک ربل کی است؟

کوپرا دارک ربل از پلتفرم اختصاصی استفاده نخواهد کرد و احتمالا از پلتفرم جدید خودروی اسپرت پورشه 718 باکستر و کیمن نسل جدید استفاده می‌کند. این پلتفرم که برای اولین بار تحت خودروی مسابقه‌ای الکتریکی Mission R پیش‌نمایش شد، از جنس آلومینیوم فوق‌سبک است و باتری‌ها را در قسمت میانی قرار می‌دهد و از شارژ فوق‌سریع با معماری الکتریکی 900 ولت پشتیبانی می‌کند. شوویث تاریخ دقیقی برای تولید کوپرا دارک ربل تعیین نکرد، اما احتمالا حدود سال 2027 عرضه خواهد شد.

منبع: آذین بلاگ

 

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه