امروز: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

فهرست پرفروش ترین کشنده های ایران در سال 1402

متفرقه تاریخ انتشار: 24/04/29 بدون نظر   32 بازدید

اندازه فونت    
فهرست پرفروش ترین کشنده های ایران در سال 1402

لیست پرفروش ترین کشنده های ساخت ایران توسط مجله خودرو سنگین اتوبان www.OtobanTruck.com  منتشر شد.

در این مطلب قصد داریم به معرفی پرفروش ترین کشنده های تولیدی ایران در سال 1402 بپردازیم. در این لیست آمار تولید کشنده عمدتا چینی ساخت ایران را مرور خواهیم کرد. به دلیل وجود تحریمها دیگر در این لیست فروش خبری از مرسدس بنز آکتروس، ولوو FH، اسکانیا R، اویکو استرالیس، رنو T و… تولیدی نیست.

در فهرست پر فروش ترین کشنده سال ۱۴۰۲، نسبت به سال گذشته تغییرات رتبه ای جالبی را شاهد هستیم. بزرگترین ارتقای رتبه ی تولید مربوط به کشنده دایون ۴۳۰ بعنوان یکی از ارزان قیمت ترین کشنده های بازار بوده است. در این مقاله رتبه بندی از ۱۰ تا ۱ قرار گرفته است.

۱۰- فاو 460

فاو 460

در سال ۱۴۰۲ شرکت سیبا موتور که زیر مجموعه بهمن دیزل هم محسوب می شود، با تولید تعداد ۶۰۰ دستگاه کشنده فاو ۴۶۰، به رتبه دهم پر فروش ترین کشنده های داخلی رسید. کشنده های فاو در بازار به جان سختی معروفند و مشتریان پر و پا قرص خود را دارند. این کشنده نمونه ی ارتقا یافته ی همان فاو ۴۲۰ معروف هستند که در نمای جلو، تجهیزات (ترمز اضطراری، رادار خط خوان و…) ، طراحی داخلی و نیز قسمت پیشرانه، دچار بروز آوری شده است.

۹- شکموتو X5000

داستان تولید کشنده های شاکمان در ایران مبحثی طولانیست. از دنیز ۴۳۰ ایران خودرو دیزل سالهای دور و ویرا Y3 ۴۹۰ ویرا دیزل گرفته تا شکموتو X5000 محصول آرین دیزل! حالا آرین دیزل با تولید ۶۰۳ دستگاه کشنده X5000، به رتبه نهم جدول پرفروش ترین کشنده ها دست یافته است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱، یک رتبه ارتقا را تجربه کرده است.

۸- دانگ فنگ KX 480

رتبه هشتم آمار تولید کشنده های ۱۴۰۲ میرسد به ایران کاوه ی سابق! سایپا دیزل با از سرگیری تولید کشنده های دانگ فنگ، توانست ۶۷۴ دستگاه کشنده دانگ فنگ کا ایکس به رتبه هشتم این لیست رسید. همچنین کشنده دانگ فنگ حدود ۵ درصد سهم بازار ۱۴۰۲ را از آن سایپا دیزل کرده است.

۷- دافران H7 480

شرکت شایان دیزل در سال ۱۴۰۲، ۸۶۵ کشنده دافران ۴۸۰ H7 روانه بازار کرد و توانست با در اختیار گرفتن ۶.۳ درصد از بازار تولیدات کشنده های کشور، رتبه هفتم پرفروش ترین کشنده های ایران را بدست آورد.

۶- پیلسان C7H 480

پیلسان C7H 480

مجتمع صنعتی پیلسان که از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی ماموت می باشد، سال گذشته توانست با تولید ۹۱۲ دستگاه کشنده پیلسان ۴۸۰ و با کسب ۶.۶ درصد سهم بازار ایران، به رتبه ششم پر فروش ترین کشنده های سال برسد. پیلسان در سال ۱۴۰۳ قصد ارائه ی محصول کشنده پیلسان C9 540 را نیز به بازار دارد که نمونه ی ارتقا یافته ی C7H به حساب می آید . شنیده ها حاکی از جدا شدن خدمات پس از فروش پیلسان از گروه صنعتی ماموت در آینده نزدیک دارد. باید دید در آینده این اتفاق چه تاثیری در سهم بازار این شرکت خواهد داشت.

۵- فوتون H5 460

شرکت ایرانخودرو دیزل با تولید ۱۲۴۸ دستگاه فوتون ۴۶۰ اتوماتیک و در اختیار گرفتن ۹.۱ درصد از سهم بازار، توانست به رتبه پنجم لیست پرفروش ترین کشنده ها دست یابد. فوتون ۴۶۰ نسخه قوی تر و متفاوت تر از فوتون ۴۳۰ می باشد که دارای سطح تجهیزات و کیفیت ساخت بهتری نیز هست. این کشنده همزاد امپاور ۵۰۰ اسبی بهمن دیزل است که یک رتبه بهتر از فوتون H5 به دست آورده!

۴- امپاور BD 500

گروه بهمن دیزل نیز با تولید ۱۳۶۳ دستگاه کشنده امپاور BD 500 مانند سال ۱۴۰۱ باز هم در رتبه چهارم پرفروش ترین کشنده های سال ۱۴۰۲ در ایران قرار گیرد. این کشنده سهم ۹.۹ درصد را در بازار ۱۴۰۲ دارد. امپاور با توجه به حجم تبلیغات گسترده ی بهمن دیزل و نیز فراهم بودن شرایط فروش، در سالهای اخیر به فروش خوبی در بازار دست یافته است. قیمت گذاری این کشنده هم نسبت به رقبا، از وضعیت مناسبی بهره مند بوده است.

۳- دیما HT 490

گروه مایان از شرکت های زیر مجموعه ماموت، در سال ۱۴۰۲ توانست با تولید ۱۴۲۳ دستگاه کشنده محبوب و زیبای دیما HT490، که ۱۰.۴ درصد از آمار تولیدات سال گذشته را شامل می شود به جایگاه سوم پرفروش ترین کشنده های سال ۱۴۰۲ بدل شود. بد نیست بدانید در سال ۱۴۰۱ این رقم ۱۵۶۳ دستگاه بوده که مایان و دیما را حائز رتبه ی دوم فروش کرده بود. دیما در سال ۱۴۰۲ شاهد بروز رسانی هایی هم در زمینه تجهیزات ایمنی، رفاهی و نیز فنی بوده است. ولی همچنان اصلی ترین دلیل خرید این کشنده از سوی رانندگان، زیبایی ش هست.

۲- دایون N8E 430

شرکت آریا اورست ماشین یا همان کرمان دیزل با تولید ۲۰۳۳ دستگاه کشنده دایون ۴۳۰ نیوفیس توانست با کسب ۱۴.۹ درصد بازار ایران در سال گذشته به جایگاه دوم پرفروش ترین کشنده در سال ۱۴۰۲ دست یابد. این کشنده علی رغم برخی مشکلات تحویل، ارزانترین کشنده دنده اتوماتیک بازار ایران نیز به حساب می آید. و به همین دلیل توانسته با فاصله ی زیاد نسبت به دیما، جایگاه دوم را از آن خود کند. هرچند مشکلاتی همچون فاصله محوری کم، مشکلات مونتاژی و نیز تحویل نامنظم و پر نوسان، از دلایل نارضایتی مالکان آن میتواند باشد!

1- فوتون H4 430 پرفروش ترین کشنده ایران

فوتون H4 430

خب… میرسیم به رتبه ی اول پر فروش ترین کشنده ی ساخت داخل! همانند سال گذشته شرکت ایرانخودرو دیزل با مونتاژ و فروش ۲۴۰۰ دستگاه فوتون ۴۳۰ دنده دستی در صدر آمار فروش سنگین وزنهای ایران قرار گرفته است. این تعداد تولید سهم بازار ۱۷.۶ درصدی را برای ایران خودرو دیزل به ارمغان آورده است.

شرکت ایران خودرو دیزل به طور کلی با تولید ۳۹۶۰ دستگاه کشنده فوتون ۴۳۰، کشنده فوتون ۴۶۰ و کشنده آتامان علاوه بر رتبه اول پرفروش ترین کشنده سال گذشته بلکه به رتبه اول پر فروش ترین شرکت خودروساز سال گذشته تبدیل شد. ایران خودرو دیزل در سال گذشته حدود ۲۶.۷ درصد از سهم بازار را در اختیار داشت. البته این شرکت حتی با وجود تولید کشنده آتامان (که در واقع نوعی فوتون H4 تغییر یافته میباشد) ، سهم زیادی از بازار سال ۱۴۰۱ خود را از دست داده است.

ادامه فهرست پرفروش ترین کشنده های ایران در سال 1402

فهرست پرفروش ترین کشنده های ایران

 • رتبه 11: ایرانخودرو دیزل – آتامان ۴۳۰
 • 12: آریا دیزل موتور – کشنده C&C
 • 13: سیبا موتور – فاو جفت ۴۲۰
 • 14: سیبا موتور – فاو تک ۴۲۰
 • 15: پیلسان – پیلسان C7H 440 دستی
 • 16: كاسپین خودرو فرهنگ – دوو پریما ۴۴ تن
 • 17: ویرا – ویرا Y3 شاکمان
 • 18: رخش خودرو دیزل – کاماز ۵۴۹۰AT
 • 19: شایان دیزل صنعت پارس – دافران H7 فیس جدید
 • 20: سروش دیزل مبنا – تک محوره
 • 21: رخش خودرو دیزل – کشنده C 321-4A19-90

همچنین برای مشاهده نسخه کامل تر این مطلب همراه با جدول و آمار تمام خودرو ها می توانید به پلتفرم آنلاین خودرو سنگین اتوبان مراجعه کنید.

در سایت اتوبان که به عنوان مرجع تخصصی خرید و فروش خودرو سنگین شناخته می شود، می توانید از جدیدترین آگهی های خودروهای تجاری مطلع شوید و همچنین با مراجعه به قسمت تسهیلات خودرو سنگین از محاسبه گر اقساط لیزینگ اتوبان برای دریافت وام خرید خودرو سنگین استفاده نمایید.

 

نظر شما

 • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
 • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه