امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

صدای گربه، دانلود صدای میو گربه جدید 2024

متفرقه تاریخ انتشار: 24/05/20 بدون نظر   29 بازدید

اندازه فونت    
صدای گربه، دانلود صدای میو گربه جدید 2024

انتخاب صدای گربه ما ویدیوهای شما را بی‌نقص خواهند کرد. با انتخاب مناسب میو میو گربه، می‌توانید هر ویدیوی گربه‌ای را کامل کنید. تمامی افکت‌های صدای ما رایگان برای دانلود هستند و آماده استفاده در پروژه‌های ویدیویی یا صوتی شما می‌باشند.

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که گربه شما چند نوع صدا می‌تواند تولید کند؟ کارشناسان اطمینان می‌دهند که تعداد این صداها می‌تواند بیش از 100 نوع باشد! در این مقاله از سایت آذین بلاگ، توضیحاتی درباره رایج‌ترین صدای گربه و معانی آن‌ها نیز خواهید یافت.

گربه

همچنین بخوانید: معرفی و عکس انواع سگ، صدای سگ

مشخصات گربه

 • زیستگاه: مناطق مختلف جهان
 • طول عمر: معمولا حدود 12 تا 17 سال
 • حداکثر عمر ثبت شده: 38 سال
 • طول: حدود 46 سانتی‌متر (بدون احتساب طول دم)
 • وضعیت حفاظت و انقراض: کمترین نگرانی
 • تعداد توله در هر بار زایمان: 1-9 (به طور متوسط 4-6)
 • شکارچیان: پرندگان شکاری بزرگ، سگ‌ها، روباه‌ها، انسان‌ها
 • محل زندگی: مناطق شهری و روستایی، جنگل‌ها، دشت‌ها، خانه‌ها

دانلود صدای گربه

صدای گربه کوتاه

این صدای کوتاه با حجم 60 کیلوبایت و 00:04 ثانیه برای شما آماده شده است.

صدای بچه گربه

حجم این صدا 120 کیلوبایت و 00:16 ثانیه می‌باشد.

دانلود صدای گربه

دانلود این صدا با حجم 900 کیلوبایت و زمان 30 ثانیه: دانلود صدای گربه

میو میو و غرغر

حجم 4 مگابایت و زمان 2 دقیقه: دانلود میو میو

صدای جنگ گربه‌ها

صدا جنگ با حجم 1 مگابایت و زمان 1.5 دقیقه: دانلود صدای جنگ گربه

دیگر صداها

صدای نحس و جیغ گربه

دانلود صدای نحس: حجم 1 مگابایت و زمان 3 دقیقه

صدای میو میو

دانلود این میو میو

ناله گربه

دانلود ناله

صدای گربه خسته

دانلود صدای گربه خسته

ناله گربه تنها

دانلود ناله گربه

گربه غمگین

دانلود صدای غمگین

بچه گربه

دانلود بچه گربه

صدای غذا خوردن گربه

دانلود صدای غذا خوردن

گربه نر

علت صدای گربه چیست؟

اگرچه گربه Cat اغلب برای جلب توجه میو میو می‌کند، اما این رفتار ممکن است علت متفاوتی مانند بی‌حوصلگی، تنهایی، درد، ناراحتی یا نوعی تغییر داشته باشد که مقابله با آن دشوار بوده است.

10 صدای اصلی که گربه‌ها ایجاد می‌کنند

1. میو

گربه‌ها و انسان‌ها می‌توانند بسیار شبیه به هم باشند، اما شاید ما وقت کافی برای شناخت بهتر آن‌ها نگذاشته‌ایم تا به این موضوع پی ببریم. در مصر باستان، صدای شاخص گربه میو بود که به معنای گربه بود. این صدا می‌تواند از چند صدم ثانیه تا چند ثانیه طول بکشد و گربه‌ها آن را با باز کردن دهان و سپس به تدریج بستن آن تولید می‌کنند. صدای میو گربه معنی خاصی ندارد. باور بر این است که بیشتر میوها صداهای تصادفی هستند که گربه برای ارتباط با انسان‌ها یاد می‌گیرد، به طوری که هر خانواده‌ای که گربه دارد، واژه‌نامه خاص خود را از میوهای مختلف برای غذا، نوازش، بازی، توجه و … دارد.

آیا می‌دانستید که گربه‌های بالغ عمدتا برای ارتباط با انسان‌ها از میو استفاده می‌کنند و تقریبا هرگز با دیگر گربه‌ها این کار را نمی‌کنند؟ با وجود اینکه میوها معنی خاصی ندارند، می‌توانند اطلاعاتی درباره حالت عاطفی گربه و اهمیت پیام او منتقل کنند. به طور کلی، هرچه احساسات شدیدتر باشد، صدای میو گربه نیز قوی‌تر خواهد بود. از سوی دیگر، وقتی گربه‌ها احساس راحتی می‌کنند، مانند زمانی که غذا می‌خورند یا به دنبال تماس فیزیکی با صاحبشان هستند، میوها کوتاه‌تر، زیرتر و با طنین افزایشی هستند. گربه‌های ناشنوا میوهای بسیار شدید و پر سر و صدایی تولید می‌کنند.

بچه گربه

2. صدای ناله گربه

وقتی هورمون‌ها فرا می‌خوانند، هم گربه‌های نر و هم ماده نوعی ناله شدید و طولانی برای جذب شریک تولید می‌کنند. نرها همچنین این کار را برای هشدار به سایر نرها درباره حضورشان انجام می‌دهند. این صداهای جنسی اغلب دلیلی است که بسیاری از صاحبان تصمیم به عقیم کردن حیوان خانگی خود می‌گیرند.

3. صدای اضطراری

بچه‌گربه‌هایی که کمتر از یک ماه سن دارند، صدای گربه اضطراری تولید می‌کنند که شبیه به یک میوی بسیار زیر است و برای هشدار به مادرشان در مواقع اضطراری استفاده می‌شود. صدای بچه‌گربه‌ای که سردش است بسیار زیر است. صدای بچه‌گربه‌ای که تنها مانده است، به‌ویژه بلند است و صدای گربه که جایی گیر افتاده است، برای مثال زیر مادرش، طولانی است.

گربه‌ها هر یک از این صداهای اضطراری را به خوبی درک کرده و بر اساس آن واکنش نشان می‌دهند. گربه‌های ناشنوا نمی‌توانند صدای اضطراری بچه‌گربه‌های خود را بشنوند و ممکن است متوجه خطر آنها نشوند. به همین دلیل گفته می‌شود که آنها مادران خوبی نیستند.

4. خرخر کردن

این صدای بم و ریتمیک است که گربه بدون باز کردن دهانش تولید می‌کند. بچه‌گربه‌ها در حین شیر خوردن این صدا را ایجاد می‌کنند، در حالی که گربه‌های بالغ در بسیاری از موقعیت‌های دلپذیر، مثلا در هنگام تماس با گربه دیگر یا انسان، یا وقتی که به یک شی مالش می‌دهند، خرخر می‌کنند. با این حال، گربه‌ها در شرایطی که به سختی می‌توان آن را دلپذیر دانست نیز خرخر می‌کنند، مانند در حین بازدید از دامپزشک، زمانی که بیمار هستند یا درد دارند، در حین زایمان یا حتی وقتی که در حال مرگ هستند. بنابراین، به احتمال زیاد خرخر کردن بیانگر یک احساس شدید است، چه دلپذیر و چه ناخوشایند، و برای جلب توجه و تماس دیگران استفاده می‌شود.

صدای میو گربه

5. هیس و سوت

گربه‌ای که سعی در دفاع از خود دارد و تهدید می‌کند، می‌تواند دهان خود را کاملاً باز کند و هوا را به‌طور ناگهانی خارج کند. نتیجه نوعی صدای سوت است که حدود یک ثانیه طول می‌کشد و به آن هیس می‌گویند. بچه‌گربه‌ها در سه ماهگی این کار را یاد می‌گیرند. اگر خروج هوا فقط کسری از ثانیه طول بکشد، صدای حاصل یک سوت و هیس کوتاه خواهد بود.

6. زوزه و ناله

این‌ها صداهای تهدید‌آمیزی هستند که شبیه میوی بی‌پایان به نظر می‌رسند. این صداها با زیر و حجم بسیار بالا مشخص می‌شوند. چنین تهدید شدید برای جلوگیری از جنگ مستقیم بین گربه‌ها است.

7. غرغر و غریدن

این صدای تهدید‌آمیز با لحن بم است که می‌تواند از کسری از ثانیه تا چند ثانیه طول بکشد.

در حمام

8. صدای جیغ

این صدای ناگهانی، زیر و بسیار بلندی است که گربه‌ها هنگام آسیب دیدن از خود صادر می‌کنند. این جیغ همچنین نشان‌دهنده پایان جفت‌گیری است.

9. چت هیجانی

این صدا توصیفش دشوار است اما وقتی آن را شنیدید، هرگز فراموش نمی‌کنید. این یک رشته صداهای زیر است که گربه در حالی که فکش می‌لرزد تولید می‌کند. وضعیت معمولی که گربه این صدا را ایجاد می‌کند، زمانی است که به طعمه‌ای خیره شده و مانعی بین آن‌ها وجود دارد. این صدا نشان‌دهنده حالت هیجان شدید و احتمالا ناامیدی از نرسیدن به طعمه است. در اینجا فهرست اصلی صداهایی که گربه‌ها ایجاد می‌کنند به پایان می‌رسد.

صدای گربه

علت صدای گربه

این‌ها رایج‌ترین دلایلی هستند که گربه‌ها میو می‌کنند:

برای سلام کردن به مردم

گربه شما ممکن است هنگام بازگشت به خانه، هنگام ملاقات با شما در خانه یا هنگامی که با او صحبت می‌کنید، میو کند.

برای جلب توجه

گربه‌ها از تماس اجتماعی با انسان‌ها لذت می‌برند و برخی در درخواست برای توجه بسیار صدا می‌کنند. گربه ممکن است بخواهد نوازش شود، با او بازی شود یا فقط با او صحبت کنید. گربه‌هایی که هر روز مدت زیادی تنها می‌مانند، ممکن است بیشتر برای جلب توجه میو کنند.

برای درخواست غذا

بیشتر گربه‌ها غذا خوردن را دوست دارند و در زمان‌های وعده‌های غذایی می‌توانند بسیار درخواست‌گر باشند. برخی از گربه‌ها یاد می‌گیرند که هر زمان کسی وارد آشپزخانه شود میو کنند. برخی دیگر برای بیدار کردن شما برای سرو صبحانه میو می‌کنند. گربه‌ها همچنین یاد می‌گیرند که با میو کردن برای غذای انسانی درخواست کنند.

برای درخواست ورود یا خروج

میو کردن اصلی‌ترین راه گربه برای اطلاع دادن از خواسته‌هایش است. اگر او بخواهد به بیرون برود، احتمالا یاد می‌گیرد که نزدیک درب میو کند. به همین ترتیب، اگر او بیرون باشد و بخواهد داخل بیاید، میو می‌کند تا شما را مجبور کند او را به داخل بیاورید.

پیدا کردن جفت

گربه‌های جوان از نظر تولیدمثلی بیشتر احتمال دارد که ناله کنند. ماده‌ها برای اعلام آمادگی خود به نرها ناله می‌کنند و نرها برای دسترسی به ماده‌ها ناله می‌کنند.

بیماری

گربه‌ای که زیاد میو می‌کند باید توسط دامپزشک به‌طور کامل بررسی شود تا مطمئن شوید که یک بیماری پزشکی علت ناراحتی گربه نیست. بیماری‌های متعددی می‌توانند باعث شوند که گربه‌ها به طور غیرعادی احساس گرسنگی، تشنگی، بی‌قراری یا تحریک‌پذیری کنند که هر یک از آنها احتمالا موجب میو کردن و صدای گربه می‌شود. حتی اگر گربه شما سابقه میو کردن برای غذا داشته باشد، باز هم باید او را توسط دامپزشک بررسی کنید. با افزایش سن گربه‌ها، آنها مستعد به‌توسعه‌ی تیروئید پرکار و بیماری کلیوی هستند که هر دو ممکن است منجر به میو کردن بیش از حد شوند.

عکس زرد

همچنین بخوانید: صدای عروس هلندی

کمک به کاهش صدای گربه شما

قبل از تلاش برای کنترل میو کردن بیش از حد گربه، باید علت آن را مشخص کنید. به شرایط اطراف میو کردن او نگاه کنید و توجه کنید که چه چیزی باعث توقف آن می‌شود. ممکن است مفید باشد که یک دفترچه یادداشت نگه دارید تا بتوانید الگوهای خاصی را در زمانی که او به‌ویژه پرحرف می‌شود، مشاهده کنید. پس از شناسایی زمانی که احتمال می‌رود گربه بیش از حد میو کند، این پیشنهادات را امتحان کنید تا به کنترل صدای او کمک کنید:

 • اگر گربه شما برای سلام کردن میو می‌کند، احتمالا نمی‌توانید کار زیادی برای تغییر آن انجام دهید؛ شما یک گربه به‌ویژه پرحرف دارید که به شما می‌گوید چقدر از دیدن شما خوشحال است.
 • اگر گربه شما برای جلب توجه میو می‌کند، به او بیاموزید که تنها زمانی به او توجه می‌کنید که ساکت باشد. در برابر تمایل به فریاد زدن بر سر او یا توجه کردن به او، حتی توجه خشمگین، مقاومت کنید. در عوض، صبور باشید و منتظر یک لحظه سکوت بمانید. بلافاصله توجهی که او می‌خواهد را به او بدهید. اگر دوباره شروع به میو کردن کرد، از او دور شوید و فقط زمانی به او بازگردید که ساکت باشد. اگر پایدار باشید، او متوجه خواهد شد.
 • اگر فکر می‌کنید گربه شما به دلیل تنهایی و زیاد بودن زمان خارج از خانه گریه می‌کند، می‌توانید یک نگهدار حیوان خانگی برای او بگیرید تا در طول روز به او سر بزند و با او بازی کند.
 • اگر گربه شما برای غذا میو می‌کند، به او غذا ندهید! او را در زمان‌های معین غذا دهید تا یاد بگیرد که درخواست غذا در زمان‌های دیگر بی‌فایده است. اگر این روش کارساز نبود، یک دستگاه خوراک‌دهنده خودکار بخرید که در زمان‌های معین باز شود. این روش به‌ویژه زمانی مفید است که گربه شما صبح‌ها برای غذا بیدارتان می‌کند؛ او به جای آزار دادن شما، منتظر باز شدن دستگاه خواهد بود.

خسته

کارهایی که نباید انجام دهید

گربه خود را نادیده نگیرید: تنها استثنا این است که بدانید با قطعیت او میو می‌کند تا شما کاری را که او می‌خواهد انجام دهید. در هر مورد دیگر، بهتر است فرض کنید که مشکلی وجود دارد؛ ممکن است او به جعبه خاک خود دسترسی نداشته باشد، کاسه آبش خالی باشد یا در کمدی قفل شده باشد. همیشه مطمئن شوید که نیازهای او برآورده شده‌اند قبل از اینکه فرض کنید فقط به دلیل درخواست‌گری میو می‌کند.

گربه خود را به خاطر میو کردن بیش از حد سرزنش یا تنبیه نکنید: این مجازات‌ها ممکن است در ابتدا او را بترساند، اما احتمالا تأثیر ماندگاری بر رفتار میو کردن او نخواهند داشت. این کار ممکن است، اما باعث شوند که او از شما بترسد.

چرا گربه ها از آب متنفرند؟

چرا گربه‌ها از آب متنفرند در حالی که پسرعموهای بزرگترشان مانند ببر و پلنگ از شنا کردن برای خنک شدن یا شکار لذت می‌برند؟ دامپزشکان و پژوهشگران کاملا مطمئن نیستند، اما کاوش درباره تئوری‌ها جذاب است. چطور ممکن است بعضی از گربه‌ها جذب آب جاری شده یا حتی از شیر آشپزخانه بنوشند، اما از آب ساکن متنفر باشند؟ احتمالا جذابیت بیشتر مربوط به حرکت آب، صدایی که می‌دهد، و نوری که از آن بازتاب می‌شود است. متخصصان دیگر فکر می‌کنند که گربه‌ها تکامل یافته‌اند و آب شیرین و ایمن را نسبت به آب ساکنی که در طبیعت یافت می‌شود، ترجیح می‌دهند.

آب باعث احساس ناخوشایند در پوست گربه می‌شود

یک گربه کنجکاو که در حمام شما سقوط کند یا بیرون در باران گرفتار شود، ممکن است برای باقی عمرش از آب دوری کند. زمانی که گربه تر می‌شود، موهایش سنگین‌تر، سردتر و ناخوشایند است. همچنین ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا موهای گربه خشک شود. جنبه دیگری از عدم راحتی این است که گربه‌ها موجوداتی سریع و زیبا، سبک و آموزنده هستند. در آب، ممکن است احساس از دست دادن کنترل کنند چرا که سرعت آنها را کند می‌کند. یک تجربه منفی تنها می‌تواند گربه‌تان را برای همیشه از آب دور کند.

گربه‌ها از ناشناخته‌ها می‌ترسند

گربه‌ها طرفدار چیزهای ناآشنا نیستند و عادت ندارند که در معرض آبی بزرگتر از ظرف آب قرار بگیرند. پس حوض یا استخر، چیزهای بسیار ترسناکی هستند. مانند هر چیز دیگر ناشناخته، واکنش اولیه ممکن است ترس باشد. این واکنش ترس ممکن است تشدید شود اگر مالکان از اسپری آب یا بطری اسپری برای منع گربه‌ها از بودن بر روی سطوح مانند مبلمان یا کانتر آشپزخانه استفاده کرده باشند.

آن‌ها به آب احتیاج زیادی ندارند

عدم علاقه به آب به اجدادشان برمی‌گردد. در طبیعت، گربه‌ها بیشتر آبی که برای بدنشان لازم داشتند را از غذاهایی که می‌خوردند، می‌گرفتند. تئوری‌هایی وجود دارد که گربه‌های خانگی آب می‌نوشند زیرا غذای آن‌ها در واقع خشک شده است، بنابراین آن‌ها باید کمی آب بنوشند. هر چند هیچ رژیم غذایی تک‌گونه‌ای که برای تمامی گربه‌ها مناسب باشد وجود ندارد، اما بهترین رژیم غذایی برای گربه‌ها ممکن است غذای مرطوب و کنسروی باشد. گربه‌ها موجوداتی عاشق آب نیستند.

میو گربه

صدای گربه یا همان میو صدای خاصی است که گربه‌ها ایجاد می‌کنند. میوها می‌توانند دارای تنوع زیادی از نظر صدای گربه باشند و آنچه شنیده می‌شود می‌تواند شامل ناله، زمزمه و نجوا باشد. گربه‌های بالغ به‌ندرت برای یکدیگر میو می‌کنند. بنابراین، میوی یک گربه بالغ به سمت انسان‌ها به‌طور کلی به‌عنوان ادامه‌ای از میوی بچه‌گربه‌ها پس از اهلی شدن در نظر گرفته می‌شود.

یک درخواست برای جلب توجه، گربه‌ها معمولا از طریق حس بویایی مشترک خود با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، اما با انسان‌ها اغلب نشانه‌های کلامی درباره رفتار می‌دهند، مانند صدای خاصی که نشان‌دهنده تمایل به بیرون رفتن است. امیدواریم از این مطلب دانلود صدای گربه که برای شما مخاطبان آذین بلاگ آماده کردیم، استفاده کرده باشید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: آذین بلاگ

برچسب ها:

نظر شما

 • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
 • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه