امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

انواع توپ، معرفی بهترین مارک برای خرید توپ

متفرقه تاریخ انتشار: 23/11/24 بدون نظر   419 بازدید

اندازه فونت    
انواع توپ، معرفی بهترین مارک برای خرید توپ

در ورزش‌ها از انواع توپ استفاده می‌شود و هر ورزش توپ خاص خود را دارد. توپ‌های ورزشی به معنای تجهیزات نیستند، بلکه نمادی از عشق و اخلاصی است که ورزشکاران به ورزش خود می‌آورند. هر توپ داستان و سرمایه‌ای منحصر به فرد دارد، از توپ بسکتبال معروفی که در NBA استفاده می‌شود تا توپ فوتبال ساده‌ای که در پشت‌باغ‌ها و پارک‌های سراسر جهان شوت می‌شود.

آن‌ها با دقت ساخته شده‌اند تا به ورزشکاران کمک کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند و از بازی لذت ببرند. توپ‌های ورزشی هیجان را به ورزش‌ها در سراسر جهان می‌آورند و آن‌ها را به بخش ضروری ورزش و بازی‌ها تبدیل می‌کنند. این مطلب از سایت آذین بلاگ یک راهنما مناسب معرفی و خرید توپ برای شما می‌باشد.

گران‌ترین توپ فوتبال در ایران

در این بخش می‌توانید گران‌ترین توپ فوتبالی که در ایران و دیجی‌کالا قرار گرفته است را مشاهده نمایید: کلیک کنید

گران‌ترین توپ فوتبال

انواع توپ و کاربردهایشان

توپ فوتبال

مشخصات توپ فوتبال: براساس قوانین مربوط به ویژگی‌ها و اندازه‌های توپ‌های فوتبال فیفا برای فوتبال‌های فضای باز، تمام توپ‌ها باید شکل کره‌ای داشته و از چرم مصنوعی (یا مواد مناسب دیگر) ساخته شده باشند.
دور آن نباید کمتر از 68 سانتیمتر (27 اینچ) و بیشتر از 70 سانتیمتر (28 اینچ) با قطر 22 سانتیمتر (8.65 اینچ) باشد.
وزن آن نباید کمتر از 410 گرم (14 اونس) و بیشتر از 450 گرم (16 اونس) باشد.
فشار داخلی آن برابر با 0.6 – 1.1 اتمسفر (600 – 1,100 گرم بر سانتیمتر مربع) در سطح دریا باشد (8.5 – 15.6 پوند بر اینچ مربع)
مهم است که اندازه توپی که انتخاب می‌کنید با سن بازیکن مطابقت داشته باشد. در مورد اندازه‌های توپ فوتبال، هر چه شماره بزرگتر باشد، توپ بزرگتر است. سه اندازه متداول توپ فوتبال وجود دارد:

 • اندازه 3: سن 6 تا 10 سال
 • اندازه 4: سن 10 تا 14 سال
 • اندازه 5: سن 14 سال به بالا

3 جنس مختلف توپ

توپ‌ها دارای 3 نوع اصلی پوشش هستند. PVC (پلی‌وینیل کلراید) توپ‌های PVC نسخه‌های پایینی و با قیمت مناسب‌تری هستند. PU (پلی‌یورتان) توپ‌های PU نوعی توپ متوسط هستند. معمولا بهتر و نرم‌تر از توپ‌های PVC هستند اما بهترین نیستند.

چرم مصنوعی، توپ‌های چرم مصنوعی کیفیت بالاتری دارند، معمولا گران‌ترین هستند، اما برای سطوح سخت مانند خیابان یا پیاده‌رو مناسب نیستند. زمین سخت ممکن است توپ را خراشانده و پاره کند. یک نوع چهارم هم می‌تواند ترکیبی از 3 نوع باشد. توپ‌هایی که از ترکیب این 3 نوع پوشش استفاده می‌کنند نیز می‌توانند توپ‌های با کیفیت بالا باشند و گاهی برای رقابت‌های سطح بالاتر استفاده می‌شوند و خرید توپ با این جنس ارزان‌تر خواهد بود.

بهترین مارک توپ فوتبال

 1. توپ آدیداس
 2. توپ نایکی
 3. توپ پوما
 4. توپ مولتن
 5. توپ ویلسون

معرفی چند مورد توپ با قیمت ارزان

توپ مسی 2023 با قیمت 110 هزار تومانی مناسب آسفالت و خاکی: خرید توپ مسی

توپ مسی

توپ دربی استار با قیمت 180 هزار تومانی و کیفیت مناسب

توپ دربی استار

توپ بوندسلیگا قیمت 197 هزار تومانی مشاهده در دیجی‌کالا

توپ بوندسلیگا

کیفیت مورد تایید فیفا

مقررات توپ فیفا در سال 2017 تغییر کرد. این مقررات برای بازی‌هایی که در هر مسابقه رسمی تحت مجوز فیفا یا فدراسیون‌ها برگزار می‌شود، اعمال می‌شود. به عنوان نتیجه، تمام توپ‌های فوتبال الان باید یکی از نشان‌های کیفیت زیر را داشته باشند:

FIFA Quality PRO
FIFA Quality
IMS – INTERNATIONAL MATCH STANDARD

این 3 کیفیت به طور معمول و به ترتیب در بازی رسمی، تمرین و مسابقات آماتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مطلب از سایت آذین بلاگ به معرفی انواع توپ ورزشی دیگر رشته‌ها خواهیم پرداخت.

توپ فوتسال

توپ فوتسال

یک توپ شماره 4 برای فوتسال استفاده می‌شود. محیط توپ‌های فوتسال بین 62 تا 64 سانتیمتر است. وزن توپ‌های فوتسال بین 400 تا 440 گرم است. هنگام افتادن از ارتفاع 2 متر (6 فوت و 7 اینچ)، اولین جهش نباید کمتر از 50 سانتیمتر یا بیشتر از 65 سانتیمتر (26 اینچ) باشد.

توپ بسکتبال

توپ بسکتبال

توپ بسکتبال یک توپ کروی است که در بازی‌های بسکتبال استفاده می‌شود. این توپ‌ها معمولا از اندازه‌های بسیار کوچکی که فقط چند اینچ در قطر هستند، تا توپ‌های بسیار بزرگی که بیش از 2 فوت (60 سانتیمتر) در قطر هستند، متغیرند. استاندارد بسکتبال در NBA حدود 29.5 اینچ (75 سانتیمتر) قطر دارد. وزن این توپ باید بین 580 تا 620 گرم باشد.

توپ والیبال

توپ والیبال

توپ‌های والیبال شکل دایره‌ای دارند و معمولا از هجده پنل تقریبا مستطیلی از چرم سنتی تشکیل شده‌اند. توپ‌های والیبال سالنی و ساحلی متفاوت بوده و توپ‌های والیبال سالنی پس از چسباندن بخش‌ها به لایه داخلی توپ‌ها ساخته می‌شوند تا آن را صاف و یکنواخت نمایند. به این ترتیب، توپ مقاوم‌تر و سبک‌تر از توپ‌های ساحلی می‌شود. محیط این توپ‌ها بین 65 تا 67 سانتیمتر و وزن آن‌ها تقریبا بین 260 تا 280 گرم است. فشار داخلی این توپ‌ها در بازه 0/3 تا 0/325 کیلوگرم-نیرو بر سانتیمتر مربع (4/3 تا 4/6 پوند بر اینچ مربع) است.

توپ تنیس

توپ تنیس

در مسابقات سازمان‌یافته، توپ‌های تنیس به رنگ زرد-سبز فلورسانت هستند، اما در بازی‌های تفریحی می‌توانند تقریبا هر رنگی باشند. توپ‌های تنیس با یک لایه از پشم صنعتی پوشیده شده‌اند که ویژگی‌های هوایی آن‌ها را تغییر می‌دهد. قیمت خرید توپ تنیس از 80 هزار تومان در برندهای متفرقه تا 1.2 میلیون تومان برند دانلوپ متغیر می‌باشد

فدراسیون بین‌المللی تنیس قطر رسمی توپ را به عنوان 6.54 تا 6.86 سانتیمتر مشخص کرده است. توپ‌ها باید دارای وزن در محدوده 56 تا 59.4 گرم باشند. بیشتر توپ‌های تولید شده، دارای رنگ فلورسانت معروف به زرد اپتیک هستند که اولین بار در سال 1972 معرفی شدند. یک نظرسنجی نشان داد که کمتر از نیمی از مردم این رنگ را زرد می‌دانند، در حالی که اکثریت این توپ را سبز می‌دانند.

توپ هندبال

توپ هندبال

هندبال یک ورزش تیمی است که توسط دو تیم هفت نفره انجام می‌شود. هدف از بازی این است که با استفاده فقط از دست‌ها توپ را به سمت تور حریفان پرتاب کنید و گلزنی کنید. بازیکنان می‌توانند توپ را پاس دهند، دریبل کنند و شوت زنند و بازی به خاطر سرعت و فیزیکیتش شناخته می‌شود. توپ هندبال گرد است و باید از چرم یا مواد ترکیبی ساخته شود. اجازه نمی‌دهد که سطحی درخشان یا لغزنده داشته باشد. چون توپ برای استفاده با یک دست طراحی شده است، اندازه‌های رسمی آن بسته به سن و جنسیت تیم‌های شرکت‌کننده متغیر است. سایز استاندارد مسابقات 3 بوده و دارای محیطی 58 تا 60 سانتی و وزن 425 تا 475 گرمی است.

توپ فوتبال آمریکایی

توپ فوتبال آمریکایی

توپ فوتبال آمریکایی بیضوی بلند، 11 اینچ درازا و وزنش از 395 تا 425 گرم است. در گذشته، داخلی آن از مثانه خوک ساخته می‌شد، اما بعدا آن را با مواد لاستیکی یا پلاستیکی با کیفیت بالا جایگزین کردند و پوشش خارجی‌اش تقریبا از چرم است.

توپ تنیس روی میز

توپ تنیس روی میز

توپ تنیس روی میز یا همان پینگ‌پنگ یک توپ کوچک و سبک است. این توپ معمولا از سلولوئید یا پلاستیک ساخته شده است و قطری به طول 40 میلی‌متر دارد. قوانین بین‌المللی مشخص می‌کنند که بازی با یک توپی با وزن 2.7 گرم و قطر 40 میلیمتر انجام می‌شود. از سال 2015 به بعد، توپ‌ها از پلیمر به جای سلولوئید ساخته می‌شوند، به رنگ‌های سفید یا نارنجی و با یک پوشش مات، انتخاب رنگ انواع توپ تنیس بر اساس رنگ جدول و محیط اطراف آن انجام می‌شود. به عنوان مثال، توپ سفید راحت‌تر روی یک میز سبز یا آبی قابل مشاهده است. تولیدکنندگان اغلب کیفیت توپ را با سیستم امتیازدهی با ستاره معرفی می‌کنند، معمولا از یک تا سه ستاره، سه بهترین درجه است.

توپ گلف

توپ گلف

گلف یک ورزش محبوب است که نیازمند یک توپ کوچک و سبک است که بتواند خوب پرواز کند. توپ گلف دایره‌ای و معمولا سفید است و قطری به طول 1.68 اینچ (4.27 سانت) دارد. اندازه استاندارد یک توپ گلف بین 1.68 تا 1.7 اینچ است و وزن آن باید بین 1.62 تا 1.69 اونس (45.9 تا 47.9 گرم) باشد.

توپ والیبال ساحلی

توپ والیبال ساحلی

مقررات فدراسیون بین‌المللی والیبال FIVB اظهار می‌کند که توپ باید گرد و از جنسی باشد که مقاوم در برابر آب و انعطاف‌پذیر باشد، به طوری که برای شرایط بیرونی مناسب باشد. یک توپ والیبال ساحلی دارای محیطی به اندازه 66 تا 68 سانتیمتر، وزنی در محدوده 260 تا 280 گرم و فشار داخلی 0.175 تا 0.225 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است.

توپ بیسبال

توپ بیسبال

بیسبال یک توپ است که در ورزشی به همان نام استفاده می‌شود. این توپ از یک ماده لاستیکی یا پشمی درهم‌پیچیده ساخته شده است و از پوست گاو یا اسب سفید پوشانده شده است. بیسبال دارای محیطی بین 9 تا 9.25 اینچ (229 تا 235 میلیمتر) و وزن از 142 تا 149 گرمی است. پوشش چرم معمولا از دو قطعه شکل بادامی ساخته شده است که معمولا با نخ قرمز دوخته شده‌اند. این دوخت برای تعیین مسیر توپ پرتابی به دلیل لغزشی که در اثر تعامل بین دوخت و هوا ایجاد می‌شود، نقش مهمی دارد.

توپ سافتبال

توپ سافتبال

با وجود نام ورزش، توپ در واقع نرم نیست، اگرچه چگالی کمتری دارد و ضریب بازگشت بیشتری نسبت به یک توپ بیسبال دارد. اندازه توپ بسته به نوع بازی و سن شرکت‌کنندگان متفاوت است. محیط توپ برای  بزرگسالان 30.5 تا 30.8 سانتیمتر، با وزنی بین 177 تا 198 گرم می‌باشد. قبل از سال 1993، توپ‌های سفید در همه سطوح بازی استاندارد بودند. در آن سال، برای اولین بار توپ رنگارنگ زرد نورانی مورد استفاده قرار گرفت. توپ‌های زرد برای تمام سطوح بازی استاندارد شده‌اند؛ توپ‌های سفید همچنان مجاز هستند، اما امروزه بسیار کمتر دیده می‌شوند.

توپ کریکت

توپ کریکت

کریکت یک ورزش محبوب در بسیاری از کشورها است. توپ کریکت از کورک با پوشش چرم ساخته شده است و دارای محیطی به طول 9 اینچ (22.8 سانت) است. معمولا قرمز یا سفید بوده و وزن آن بین 5.5 تا 5.75 اونس (155.9 تا 163 گرم) است.

توپ راگبی

توپ راگبی

راگبی یک ورزش محبوب است که نیازمند یک توپی است که به راحتی می‌تواند منتقل و پرتاب شود. توپ راگبی شکل بیضوی دارد و از چرم یا چرم مصنوعی ساخته شده است. معمولا قهوه‌ای رنگ است و دارای محیطی به طول 30 اینچ (76 سانت) است. اندازه استاندارد یک توپ راگبی 5 است و وزن آن باید بین 396.8 گرم تا 453.9 گرم باشد.

توپ هاکی

توپ هاکی یا هاکی پاک

هاکی پاک یک دیسک کوچک و سخت استفاده شده در ورزش هاکی روی یخ است. معمولا از لاستیک وولکانیزه ساخته شده است و رنگش سیاه است. این توپ قطری به اندازه 3 اینچ (7.62 سانت) و ضخامتی به اندازه 1 اینچ دارد. لبه‌های توپ هاکی به زوایای مختلف برش داده شده‌اند تا از پرت شدن جلوگیری کند و به لغزاندن روان آن روی یخ کمک کند.

توپ واترپلو

توپ واترپلو

واترپلو یک ورزش تیمی است که در یک استخر شنا انجام می‌شود و نیازمند ترکیبی از شنا و مهارت‌های دستی با توپ است. هدف از بازی این است که با پرتاب توپ به سمت گل حریفان گلزنی کنید. محیط توپ واترپلو مردان نباید کمتر از 0.68 متر و بیشتر از 0.71 متر باشد. وزن توپ بین 400 تا 340 گرم است و به فشار گیج 90 تا 97 کیلوپاسکال (psi 13 تا 14) باد می‌شود.

توپ بولینگ

ویژگی منحصر به فرد در انواع توپ بولینگ این است که سه سوراخ برای نگه داشتن و گرفتن توپ هنگام پرتاب به سمت 10 پین استفاده می‌شود. معمولا سه سوراخ برای انگشتان حلقه، انگشت نشانه و شست است؛ ممکن است سوراخ بیشتری برای تهویه و مشکلات گرفتن دیگر وجود داشته باشد. یک حقیقت دیگر جالب این است، اندازه یا موقعیت استانداردی برای سوراخ‌ها وجود ندارد؛ توپ‌های حرفه‌ای بدون سوراخ ساخته می‌شوند، خریدار یا کاربر می‌تواند آن را در هر مکانی که می‌خواهد حفر کند.

توپ‌ها در ابتدا از چوب و لاستیک سخت ساخته می‌شدند و سپس از پلاستیک برای ساخت آنها استفاده شد؛ بعدها، پلاستیک به بهبود آمد و به پلی‌یورتان تبدیل شد و از طریق روش‌های مختلفی ادامه به بهبود می‌پذیرد. این توپ نسبت به تمام توپ‌های مذکور بالا سنگین‌تر است اما کوچکتر از یک توپ فوتبال است. محیط 26.7 اینچ (67.8 سانتی‌متر) تا 27 اینچ، وزن نیز نباید کمتر از 6.35 و بیش از 7.26 کیلوگرم باشد.

توپ لاکراس

توپ از لاستیک جامد ساخته شده است. به طور معمول برای لاکراس مردان، توپ رنگ سفید است و برای لاکراس زنان رنگ زرد؛ اما همچنین به صورت گسترده‌ای در رنگ‌های مختلفی مانند زرد، نارنجی یا سبز لیمویی تولید می‌شود.

شاتل بدمینتون

بدمینتون یک ورزش راکتی است که توسط دو یا چهار نفر انجام می‌شود. با استفاده از یک شاتل بازی می‌شود. هدف از این بازی این است که شاتل را از بالای تور بلند بزنید و آن را در محدوده زمین حریفان قرار دهید. بازی می‌تواند به صورت انفرادی یا دوبل انجام شود و نیاز به ترکیبی از سرعت، چابکی و دقت دارد. بدمینتون یک ورزش تفریحی و رقابتی محبوب در سراسر جهان است.
یک توپ بدمینتون استاندارد حدودا بین 4.75 تا 5.5 گرم وزن دارد. این توپ دارای 16 پر با طولی بین 62 تا 70 میلیمتر (2٫4 تا 2٫8 اینچ) برای هر پر است، و قطر قلمه آن بین 25 تا 28 میلیمتر (0٫98 تا 1٫10 اینچ) است. قطر دایره‌ای که پرها ایجاد می‌کنند، حدودا بین 58 تا 68 میلیمتر (2٫3 تا 2٫7 اینچ) است.

توپ اسکواش

اسکواش یک ورزش راکتی است که توسط دو یا چهار نفر در یک میدان چهار دیواره با توپ لاستیکی کوچک و توخالی انجام می‌شود. هدف از بازی این است که توپ را به سمت دیوار بزنید به طوری که حریف قادر نباشد توپ را قبل از دو بار برخورد با زمین بازگرداند. توپ‌های اسکواش در قطر بین 39.5 و 40.5 میلی‌متر قرار دارند و وزنشان بین 23 تا 25 گرم است. میانگین قیمت خرید توپ اسکواش 350 هزار تومان است، البته در بازار انواع توپ با قیمت و کیفیت متفاوت موجود می‌باشد.

توپ راکتبال

توپ‌های راکتبال در رنگ‌های مختلفی مانند آبی، سبز، بنفش، سیاه، قرمز و صورتی ساخته می‌شوند، و برخی از آن‌ها برای اهداف خاصی مانند بازی در فضاهای باز و سرپوشیده استفاده می‌شوند، اما این تفاوت‌ها برای بازی‌های تفریحی اغلب مهم نیست. برای مبتدیان، توصیه می‌شود که از توپ آبی تولید شده توسط ویلسون استفاده کنند. توپ آبی، پراکنده‌ترین توپ است و برای سرعت متوسط و دقت تماس مناسب‌ترین توپ است. توپ‌های سبز نیز مشابه توپ‌های آبی هستند.

توپ بوچیا

این توپ‌ها از چرم ساخته شده و کمی بزرگتر از توپ تنیس هستند، حدودا 275 گرم و 279 میلیمتر محیط هستند. آن‌ها در درجات مختلف نرمی و سختی در دسترس هستند و با هدف اجرای استراتژی‌های مورد نظر در داخل یک مسابقه، به صورت هدفمند انتخاب می‌شوند.

توپ هورلینگ

هورلینگ یک ورزش تیمی با یک توپ کوچک و یک چوب چوبی به نام هورلی انجام می‌شود. این بازی با دو تیم 15 نفره در یک زمین بزرگ انجام می‌شود. هدف از بازی این است که با ضربه زدن توپ به سمت تیر حریفان امتیاز کسب کنید یا با ضربه توپ به تور حریفان گلزنی کنید. هورلینگ یک ورزش پرسرعت، فیزیکی و پرتوان است که نیازمند ترکیبی از مهارت، سرعت و استقامت است. این یک ورزش سنتی در ایرلند است و به صورت تفریحی و رقابتی انجام می‌شود.

توپ ویفل‌بال

ویفل‌بال نوعی بیسبال است که با یک توپ پلاستیکی سبک وزن سوراخ‌دار و یک چوب پلاستیکی بازی می‌شود. توپ از یک طرف سوراخ‌هایی دارد که باعث می‌شود هنگام پرتاب در هوا به صورت غیرقابل پیش‌بینی حرکت کند. این بازی می‌تواند با هر تعدادی از بازیکنان انجام شود و می‌تواند به سطوح و قوانین بازی مختلفی تطبیق داده شود. ویفل‌بال یک ورزش تفریحی و محبوب در فضای باز است و بیشتر در آمریکا انجام می‌شود.

توپ داژبال

داژبال یک ورزش تیمی است که در آن بازیکنان دو تیم مخالف سعی می‌کنند توپ‌ها را پرتاب کرده و حریفان را بزنند و همزمان از اینکه خودشان زده شوند جلوگیری کنند. هدف هر تیم از اعضای تیم مخالف، از بازی خارج کردن آن‌ها است.

توپ سپک تاکرا

سپک تاکرا یک ورزش است که در جنوب‌شرق آسیا و بخش‌های دیگر جهان با ادغام عناصر فوتبال و والیبال بازی می‌شود. این بازی با یک نوع توپ حصیری انجام می‌شود و هدف از بازی این است که توپ را بالای تور بلند بزنید و آن را در محدوده زمین حریفان قرار دهید. بازیکنان از پاها، زانوها، سینه و سر برای ضربه زدن به توپ استفاده می‌کنند، اما نمی‌توانند از دست‌های خود استفاده کنند. توپ‌های سپک تاکرا بدون پوشش لاستیکی مصنوعی باید دارای 12 سوراخ و 20 تقاطع باشند و دارای محیطی با اندازه‌هایی از 42 تا 44 سانتیمتر با وزنی 170 تا 180 گرم باشد.

توپ پدلبال

بازی پدلبال یک بازی تک نفره است که با یک پدل و یک توپ متصل به آن انجام می‌شود. با استفاده از پدل صاف با توپ کوچک لاستیکی که به وسط آن از طریق یک طناب کشیده شده، بازیکن سعی می‌کند توپ را به ترتیب و تعداد بیشتری بزند.

توپ کرفبال

کرفبال یک ورزش توپی است که شباهت‌هایی به نتبال و بسکتبال دارد. این ورزش توسط دو تیم هشت نفره با چهار بازیکن زن و چهار بازیکن مرد در هر تیم انجام می‌شود. هدف این بازی این است که توپ را به سبدی که بر روی یک استوانه به ارتفاع 3.5 متر نصب شده است، پرتاب کنید.

توپ پتانک

پتانک یک ورزش است که در دسته‌ی ورزش‌های بولینگ قرار می‌گیرد. در این ورزش‌ها، بازیکنان یا تیم‌ها بول‌های خود را به سمت یک توپ هدف پرتاب می‌کنند. در پتانک، هدف این است که با پرتاب بول‌ها به سمت توپ هدف، امتیازاتی را کسب کنند که بول‌های آن‌ها نزدیک‌تر به توپ هدف باشند. بول‌های رقابتی باید توخالی و از جنس فلز، معمولا فولاد با قطری بین 70.5 و 80 میلیمتر و وزنی بین 650 و 800 گرم باشند.

توپ پیلاتس

توپ پیلاتس

پیلاتس نوعی ورزش ذهن و بدن است که در اوایل قرن بیستم توسط مربی فیزیکی آلمانی به نام یوزف پیلاتس توسعه یافت. پیلاتس روش خود را کنترولوژی نامید. این ورزش از ترکیب حدود 50 تمرین تکراری استفاده می‌کند تا عضلات را فعال کند. توپ پیلاتس سبک از PVC نرم و انعطاف‌پذیر ساخته شده و بسیار آسان برای گرفتن است. مزایای داشتن یک توپ پیلاتس:

 • بهبود قرار گیری بدن
 • تقویت عضلاتی که نیاز به تقویت دارند
 • تنوع در ورزش
 • تقویت پایداری
 • افزایش انعطاف‌پذیری

سوالات متداول

توپ چیست؟

توپ یک جسم گرد (معمولا کروی است، اما گاهی اوقات ممکن است شکل تخم‌مرغی داشته باشد) با کاربردهای مختلف است. توپ‌ها همچنین برای فعالیت‌های ساده‌تر مانند گرفتن یا شعبده استفاده می‌شوند.

اگرچه امروزه بسیاری از انواع توپ از لاستیک ساخته می‌شوند، اما این شکل تا زمان سفرهای کریستف کلمب در خارج از آمریکا ناشناخته بود. اسپانیایی‌ها اولین اروپایی‌هایی بودند که توپ‌های لاستیکی جهنده را دیدند. توپ‌هایی که قبل از کلمب در سایر نقاط جهان در ورزش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت، از مواد دیگری مانند مثانه حیوانات یا پوست پر از مواد دیگر ساخته می‌شد.

منبع: آذین بلاگ

نظر شما

 • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
 • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه