امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

بنتلی EXP – کانسپت الکتریکی 2035 بنتلی

متفرقه تاریخ انتشار: 24/06/08 بدون نظر   12 بازدید

اندازه فونت    
بنتلی EXP – کانسپت الکتریکی 2035 بنتلی

بنتلی EXP نمایشی از برنامه شرکت برای لوکس کردن خودروهای الکتریکی است. بنتلی اعلام کرده است که کاهش ابعاد نخواهد داشت، بلکه در نظر دارد خودروهای الکتریکی با برد 600 کیلومتری را تا 15 سال آینده تولید کند. خودروی الکتریکی بنتلی EXP 100 GT، به مناسبت صدسالگی این برند، نمایشی از خودرو بزرگ 2035 است. این کانسپت تعهد بنتلی به ساخت خودروهای الکتریکی و خودران را که همچنان بنتلی‌وار باقی می‌مانند، تایید می‌کند.

EXP 100 به‌طور کامل الکتریکی است و بنتلی ادعا می‌کند که پیشرفت‌های فناوری باتری و ورود سلول‌های حالت جامد، امکان داشتن خودرویی به این اندازه بزرگ و باشکوه با برد بالای 600 کیلومتر را طی 15 سال آینده فراهم خواهد کرد. به گفته آذین بلاگ، با این حال، با اینکه این کانسپت یک خودروی الکتریکی است، مدیرعامل شرکت، آدریان هال‌مارک، در رونمایی این خودرو در انگلستان تایید کرد که برند بنتلی خودروهای کاملا الکتریکی را تنها به‌عنوان یک راه‌حل موقتی می‌بیند و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که مدل‌های آینده از سلول‌های سوخت هیدروژنی نیز برای تکمیل بسته‌های باتری خود استفاده کنند.

بنتلی EXP 100

مشخصات فنی و موتوری

  • موتور: الکتریکی
  • حداکثر سرعت: 300 کیلومتر
  • گشتاور: 1100 پوند فوت
  • شتاب: 2.5 ثانیه
  • وزن: 1900 کیلوگرم
  • تولید: سال 2035

کانسپت بنتلی EXP 100 GT

جزئیات بنتلی EXP

اگرچه جزئیات فنی محدود است با توجه به اینکه بنتلی EXP نقش یک پیش‌بینی‌کننده آینده را دارد، به ما گفته شده است که عملکرد هدف‌گذاری‌شده شامل شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت زیر 2.5 ثانیه، سرعت نهایی 300 کیلومتر در ساعت و وزن 1900  کیلوگرم است. بنتلی می‌گوید که این کانسپت نشان‌دهنده مدلی آینده با موتورهای الکتریکی جداگانه برای هر گوشه است که حداکثر گشتاور 1100 پوند-فوت و توانایی انتقال این گشتاور بین محورها برای بهبود پاسخ‌گویی در پیچ‌ها را داراست. بنتلی پیش‌بینی می‌کند باتری‌های حالت جامد تا پنج برابر تراکم سلول‌های موجود را ارائه دهند و این فناوری قابل‌اجرا است.

علاوه بر اعتبار زیست‌محیطی، بنتلی EXP 100 GT همچنین مقدار زیادی از آنچه می‌توان بنتلی‌وار نامید، را ارائه می‌دهد. این یک کوپه بلند و مجلل است، کانسپت 230 اینچ طول دارد. باوجود طول کابین مسافران، تنها دو درب دارد و همانند بهترین کانسپت‌ها، درب‌ها به سمت بالا باز می‌شوند تا دسترسی به کابین را فراهم کنند. در حالی که باید با ادعای بنتلی مبنی بر اینکه ارتفاع باز شده 118 اینچ موافقت کنیم، این ویژگی همچنین دسترسی در اکثر سازه‌های پارکینگ را محدود می‌کند.

نمای کناری خودرو

زمان رونمایی و تاریخ ساخت

بنتلی در سال 2019 از آخرین کانسپت خود، بنتلی EXP 100 GT رونمایی کرد. این خودرو که برای نمایش آینده برند در سال 2035 طراحی شده، حتی در سطح ظاهری نیز تاثیرگذار است. اما مانند هر بنتلی دیگری، جزئیات هستند که این خودرو را متمایز می‌کنند. این کانسپت با ترکیب عناصر طراحی قدیمی بنتلی و لمس‌های آینده‌نگرانه، در حالت فلزی خود واقعا وحشی به نظر می‌رسد. جلوپنجره عظیم آن که متشکل از 6000 لامپ LED است، به نمای جلوی خودرو یک بیان منحصر به فرد می‌بخشد. وقتی Bentley EXP 100 در حالت خودران قرار دارد، چراغ‌های جلوپنجره پیام‌هایی را نمایش می‌دهند که به خودروها و عابران پیاده هشدار می‌دهند.

نمای جلو کانسپت

تناسب مناسب و زیبا

EXP 100 GT با طول 19 فوت دارای تناسبات زیبا و درهایی بزرگ است که به سقف خودرو متصل می‌شوند و کاپوتی بلند و شیب‌دار دارد. ترکیبی سالم از آلومینیوم و مس که هر دو مواد دوستدار محیط زیست هستند و بنتلی قصد دارد در دهه‌های آینده از آنها استفاده کند، در این خودرو به‌کار رفته است. دیگر جزئیات خاص خارجی شامل چرخ‌های عظیم با پره‌هایی که برای بهبود جریان هوا باز و بسته می‌شوند و نمایشگر OLED که چراغ‌های عقب را احاطه کرده است، می‌شوند.

اما بهترین جزئیات خودرو در قاب درب پنهان شده است. زیر یک پلاک مسی، یک سند امضا شده توسط همه کارکنان فعلی بنتلی قرار دارد. علاوه بر اینکه یک کانسپت پیش‌نمایشی برای آینده است، EXP 100 GT به عنوان جشنی برای صدسالگی بنتلی نیز عمل می‌کند. به منظور گرامی‌داشت این مناسبت، طراحان بنتلی این لمس مخفی را به عنوان یک کپسول زمان شامل کردند که شرکت قصد دارد یکصد سال دیگر آن را بازگشایی کند. این جزئیات نهایی، تکمیل کننده خودرویی است که پر از لمس‌های طراحی شگفت‌انگیز است، بسیاری از آن‌ها را تنها می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده به تولید برسند.

کابین بنتلی EXP 100

کابین بنتلی EXP 100

با باز کردن درب‌های بزرگ به سبک بال‌پرنده، یک فضای داخلی که به‌کلی با خودروهای امروزی متفاوت است به شما خوشامد می‌گوید. صندلی‌ها قابلیت تنظیمات متعدد دارند، از جمله چیدمان‌هایی برای تا چهار مسافر و امکان تنظیم برای رانندگی خودران، به عنوان یک خودروی باتری‌دار، طراحان از فضای خالی زیر کاپوت برای ذخیره اقلامی مانند غذا و آب استفاده کرده‌اند که از طریق یک گذرگاه به کابین منتقل می‌شوند. در حالی که هیچ صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی در دید نیست، کابین بنتلی EXP شامل یک سیستم هوش مصنوعی مرکزی با رابط شیشه‌ای و دوخت سه‌بعدی است که در پانل‌های درب‌ها روشن می‌شود.

درون خودرو دارای طرحی قابل تغییر با صندلی‌های کشویی است که امکان تنظیم برای دو، سه یا چهار مسافر را فراهم می‌کند. همان‌طور که فرمان نمادین خودرو نشان می‌دهد، این کانسپت همچنین قابلیت کارکرد با سطح بالای خودران را داراست. داخل خودرو با استفاده از مواد پایدار و باکیفیتی که بنتلی معتقد است نسل بعدی خریداران فوق‌ثروتمند به آن‌ها اهمیت خواهند داد، تزیین شده است. این مواد شامل چوب آغشته به مس از درختان طبیعی افتاده که هزاران سال در باتلاق‌های توربی نگهداری شده‌اند و یک ماده مشابه چرم که بر اساس محصولات جانبی مختلف ساخته شده است. این مواد به نظر بهتر از توصیفشان هستند.

داخل کابین

فناوری خودرو

بخش زیادی از فناوری بنتلی EXP 100 به طور مؤثری پنهان است. داخل خودرو تقریبا به‌طور کامل از کنترل‌های مرسوم خالی است. مدیر طراحی بنتلی، می‌گوید که این برند معتقد است کنترل‌های حرکتی تا زمان عرضه EXP قادر خواهند بود وظایف پیچیده‌تری را انجام دهند. سقف شیشه‌ای می‌تواند نور را از طریق منشورهای تاریک‌شونده به کابین منتقل کند. همچنین حالتی وجود دارد که به‌طور توهم‌آمیز احساس می‌کنید خودرو سقف‌باز است، هرچند که این‌طور نیست.

مانند بسیاری از خودروهای الکتریکی جدید و جذابی که دیده‌ایم، بنتلی EXP با یک جلوی با تناسبات کلاسیک و کاپوت بلند طراحی شده است، با اینکه نیازی به موتور درون‌سوز بزرگ در آنجا نیست. چراغ‌های جلو شبیه به چراغ‌های خانواده کنونی بنتلی کانتیننتال هستند، هرچند که عناصر بیشتری را شامل می‌شوند و شبکه جلویی در واقع از عناصر نوری تشکیل شده است. چراغ‌های عقب نیز با عناصر اضافی تقویت شده‌اند که می‌توانند الگوهای متحرک ارائه دهند، در حالی که برجستگی‌های عقب به مدل R-type کانتیننتال دهه 1950 ادای احترام می‌کنند.

بنتلی EXP

جزئیات دیوانه‌وار کانسپت بنتلی EXP

دیدگاه بنتلی برای آینده با ایجاد فضاهایی شروع می‌شود که هر سفر را فوق‌العاده می‌کنند. این موضوع بلافاصله در طراحی بنتلی EXP 100 GT مشهود است. بدنه 5.8 متری آن دارای چهره‌ای جدید و دراماتیک است، در حالی که درهای دو متری به سمت بالا باز می‌شوند و حس واقعی ورود را ایجاد می‌کنند. داخل خودرو، هنر دستی بنتلی را در مسیری جدید و متفاوتی نسبت به بنتلی مولسان قرار می‌دهد و مواد پایدار را به طور یکپارچه با فناوری ترکیب می‌کند.

این شامل جهات جدیدی است که بنتلی در حال بررسی آن‌هاست، از جمله استفاده از نور برای ایجاد محیطی که باعث افزایش رفاه می‌شود و صندلی‌های بیومتریک قابل تنظیم که به حس لوکسی می‌افزاید. آینده نوآوری بنتلی تماما درباره تعادل است. ما معتقدیم که باید هم فرد و هم دنیای اطراف او را پرورش دهد. برای افزایش حس رفاه، EXP 100 GT از تصفیه هوا برای وارد کردن عطرهای طبیعی و جلوگیری از آلودگی شهری استفاده می‌کند.

منبع:

azinblog.ir

bentleymotors.com

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه