امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

تعمیر گیربکس پژو 207

متفرقه تاریخ انتشار: 24/06/02 بدون نظر   36 بازدید

اندازه فونت    
تعمیر گیربکس پژو 207

خودروی 207 یکی از محبوب ترین اتومبیل های موجود در بازار است که در  آن از گیربکس اتوماتیک چهار سرعته استفاده شده است، گیربکس اتوماتیک 207 ساخت کشور فرانسه است و از طراحی قدرتمندی برخوردار است. بروز کوچکترین ایراد در گیربکس این خودرو می‌تواند عملکرد خودرو را با مشکل مواجه سازد؛ بنابراین توصیه می شود که در بهترین زمان ممکن اقدامات مربوط به تعمیرات گیربکس را انجام دهید.

خودروهای 206 و 207 بدون شک یکی از خودروهای محبوب و جوان پسندی هستند که علی‌رغم افزایش قیمت زیادی که طی یک سال اخیر داشته‌اند همچنان آمار خرید بالایی دارند. در طراحی 207 سعی شده با ایجاد تغییراتی در چراغ‌های جلو، کاپوت و سپرها ظاهری زیبا و جذاب‌تر به خود بگیرد. در واقع 207 فیس لیفت پژو 206 فرانسوی بود که توسط کارخانه پژو طراحی و تولید شد و تحت عنوان 206 پلاس معرفی شد، اما ایران‌خودرو آن را با نامی متفاوت در داخل مونتاژ می‌کند که در نوع خود عجیب است.

حامی کار

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207

یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی که ذهن مشتریان را در حین تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207 به‌سوی خود مشغول کرده است، هزینه‌های مربوط به تعمیرات گیربکس اتوماتی خودرو است. شما می‌توانید برای بررسی دقیق هزینه تعمیرات، با متخصصان ما به‌صورت تلفنی و رایگان در تماس باشید، در نظر داشته باشید که آیتم‌ها و فاکتورهای گوناگونی در هزینه تعمیرات گیربکس یاد شده مؤثرند. از مهم‌ترین این آیتم‌ها می‌توان به نوع خرابی، نوع قطعه خراب شده، هزینه‌های مربوط به دستمزد و غیره اشاره کرد. امروزه قیمت مربوط به برخی از قطعات گیربکس افزایش قابل‌توجهی را داشته است؛ بنابراین در صورت تعویض قطعه معیوب، هزینه تعمیرات گیربکس افزایش خواهد یافت.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک پژو 207

این مشکل به دلیل خرابی‌های مختلفی در خودرو ایجاد می‌شود که در ادامه مقاله ما  دو مورد از مهم‌ترین علت این مشکل یعنی تقه زدن گیربکس اشاره را بررسی خواهیم کرد، اولین علت این ایراد می‌تواند به دلیل تنظیم نبودن فشار روغن گیربکس خودرو شما باشد که و علت دوم آن می‌تواند مربوط به قسمت برق گیربکس باشد که جای نگرانی ندارد و هر دو مشکل توسط متخصص مرتبط حل می‌شود و صرفاً جهت اطلاع‌رسانی شما علل این مشکل را اعلام کردیم. بهترین پیشنهاد این است که شما به تعمیرگاه گیربکس باز مراجعه کنید و درخواست عیب‌یابی رایگان در این مورد را داشته باشید.

مشکلات گیربکس اتوماتیک 207

اگر شما هم سعی دارید در کمترین زمان ممکن ایرادات و خرابی‌های مربوط به گیربکس خودروی خود را شناسایی و آنها را رفع نمایید به شما اعلام می‌کنیم که خرابی گیربکس پژو 207 نشانه هایی را به دنبال دارد شما می‌توانید تمام نشانه های مربوط به خرابی گیربکس خودروی خود را بررسی کرده و آنها را به خاطر بسپارید؛, در این صورت می‌توانید اقدامات مربوط به تعمیرات گیربکس پژو 207 را به موقع انجام دهید. مهم‌ترین و رایج ترین خرابی‌های مربوط خودرو 207 به شرح زیر هستند:

 • گاز خوردن بیش از حد خودرو
 • دیر عوض‌شدن دنده
 • روشن‌شدن چراغ چک خودرو
 • شنیده‌شدن صدای غیرعادی از گیربکس
 • چکه‌کردن روغن گیربکس
 • گیرکردن دنده
 • عدم شتاب در سربالایی
 • عدم کشش خودرو

تعمیر پژو 207

مراحل تعمیرات گیربکس اتوماتیک پژو 207

این عمل نیازمند طی‌شدن مراحل مختلفی در خودرو است. تعمیرکاران ما با سپری‌کردن مراحل مختلف، می‌توانند ایرادات و مشکلات مربوط به گیربکس خودروی شما را رفع کنند. شما می‌توانید در برخی از مراحل تعمیرات گیربکس خودروتان، در تعمیرگاه ما حضور داشته باشید. همکاران و متخصصان ما در صورت نیاز، با شما تماس گرفته و روند تعمیرات گیربکس خودروتان را شرح خواهند داد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل مربوط به تعمیرات گیربکس این خودرو عبارت‌اند از:

 • عیب‌یابی گیربکس
 • تعویض یا تعمیر قطعات گیربکس معیوب
 • تست و تحویل خودرو

عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک 207

اولین مرحله تعمیر گیربکس پژو 207 را عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک 207 است. این مرحله از تعمیرات گیربکس پژو 207 از اهمیت بسیار بالایی دارد. در این مرحله تعمیرکاران باید دقت و توجه کافی را داشته باشند. در غیر این صورت نمی‌توانند مشکل و ایراد گیربکس را شناسایی کنند. در این مرحله از تجهیزات گوناگونی هم برای عیب‌یابی استفاده می‌شود، با این حال تجربه کارشناس ها و تعمیرکاران در این مرحله حرف اول را می زند. زمانی که بتوان ایراد گیربکس را به درستی شناسایی کرد، می‌توان به راحتی آن را رفع نمود. معمولا فرایند عیب‌یابی گیربکس‌های اتومات به زمان زیادی نیاز نخواهد داشت.

تعویض یا تعمیر قطعات گیربکس معیوب

تعویض یا تعمیر قطعات معیوب از مهم‌ترین مراحل مربوط به تعمیر گیربکس پژو 207 است. در این مرحله تعمیرکاران و متخصصان ما می‌توانند با استفاده از تجربه و مهارت خود، اقدامات مربوط به تعمیر گیربکس را انجام دهند. در برخی از مواقع تنها با تعویض یا تعمیر یک قطعه، می‌توان مشکل گیربکس را رفع نمود. همچنین ممکن است ایرادات مربوط به گیربکس یاد شده جدی بوده و تعمیرکاران ما مجبور شوند ساعت های طولانی به تعمیر گیربکس تان بپردازند. در حین رانندگی نیز به دور موتور خودروی خود توجه کنید. بالارفتن دور موتور می‌تواند فشار مضاعفی را به گیربکس اتوماتیک  خودرو وارد کند.

تست و تحویل خودرو در حضور مشتری

آخرین مرحله تعمیر گیربکس پژو 207 را تست و تحویل خودرو شکل داده است. در این مرحله شما نیز می‌توانید در تعمیرگاه تخصصی ما حضور داشته باشید و از نزدیک فرایند تست خودروتان را بررسی کنید. تعمیرکاران ما در حضور مشتری، گیربکس را تست می کنند، در این مرحله می‌توانید در خصوص هزینه تعمیرات گیربکس خودروتان اطلاعاتی را به دست آورید. تعمیرگاه گیربکس حامی کار برای تمام خدمات صورت گرفته گارانتی بلند مدت ارائه می دهد؛ بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکلی در گیربکس خودروتان، می‌توانید با ما در ارتباط باشید. تعمیرکاران ما می‌توانند تمام ایرادات گیربکس خودروی شما را رفع نموده و آن را به‌صورت کاملاً صحیح و سالم تحویل دهند.

گیربکس 207

بهترین زمان برای تعمیر گیربکس پژو 207

بهترین و مناسب‌ترین زمان برای تعمیر گیربکس پژو 207 زمانی است که شما یکی از نشانه های خرابی گیربکس را در خودروی خود مشاهده کنید. عدم تعمیر به موقع گیربکس ممکن است به سایر قسمت های خودرو نیز فشار وارد کرده و خرابی‌های گوناگونی را به وجود آورد. در برخی از مواقع خرابی گیربکس سبب می‌شود که شما نتوانید خودروی خود را حرکت دهید. توصیه می گردد که برای تعمیرات گیربکس معیوب خودرو خود با تعمیرگاه گیربکس در تماس باشید. برخی از تعمیرگاه ها تجربه و تجهیزات لازم را برای تعمیر گیربکس‌های اتومات ندارند. شما می‌توانید سالانه سیستم گیربکس خودروی خود را مورد بازبینی قرار دهید. در این صورت می‌توانید جزئی ترین ایرادات مربوط به آن را رفع کنید و از بروز مشکلات اساسی جلوگیری کنید. همکاران ما در این مجموعه به دنبال کسب رضایت مندی شما هستند. برای این منظور نیز در تلاشند تا باکیفیت ترین خدمات را برای شما به ارمغان آورند.

در برخی موارد پیش می‌آید که سن بالای خودرو و استهلاک قطعه مانند گیربکس‌اتوماتیک خودرو 207، شما را وادار می‌کند به‌جای اقدام به تعمیر گیربکس 207 اتومات ناچار به خرید یک گیربکس‌اتوماتیک جدید باشید. در این وضعیت دو گزینه پیشروی شما قرار دارد برخی از افراد تمایل دارند که گیربکس کاملاً جدید و صفرکیلومتر را بر روی خودرو خود نصب کنند. گروهی دیگر نیز به دلایلی از جمله مشقت‌های مالی امکان خرید و نصب گیربکس نو را ندارند. برای این افراد گزینه خرید گیربکس استوک پیشنهاد می‌شود باید بدانید که خرید گیربکس نو یا استوک، تازه شروع ماجراست. این که این گیربکس سالم است و برای خودرو شما کارایی کافی را داشته باشند، نیاز به بررسی‌های کارشناسانه دارد.

گیربکس پژو 207

هزینه تعمیر گیربکس پژو 207

هزینه تعمیر گیربکس 207 یکی از سؤالات متداول صاحبان 207  است، برآورد هزینه بستگی به عوامل زیادی دارد. شاید نیاز باشد گیربکس به طور کامل باز شود که قطعا هزینه متفاوتی با وقتی دارد که فقط بخشی از گیربکس نیاز به باز شدن داشته باشد. به همین منظور برای تعیین قیمت تعمیر گیربکس‌اتوماتیک پژو 207 و اجرت آن نیاز است خودروی شما توسط دستگاه به طور دقیق تست شود و پس از تعیین مشکل اصلی هزینه به شما اعلام شود. در هر صورت فرآیند تعمیر زمانی آغاز میگردد که هزینه اعلامی از سمت شما تایید شده باشد و در غیر این صورت شما هیچ هزینه ای را بابت تست و عیب‌یابی پرداخت نخواهید کرد.

انتخاب بهترین تعمیرگاه تعمیر گیربکس‌اتوماتیک پژو 207

یکی از مسائلی که ذهن صاحبان خودرو را در زمان تعمیر خودرو به خود درگیر می‌کند اعتماد و اطمینان به تعمیرگاهی است که می‌خواهند به آن مراجعه کنند و دلیل آن این است که گیربکس‌اتوماتیک به دلیل انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس و ساختار هیدرو الکترومکانیکی آن، نسبت به خودروهایی با دنده دستی، مستلزم دقت و حساسیت بیشتری است. این مورد سبب می‌شود تا در انتخاب تعمیرگاه مناسب دقت بیشتری کنند.

تعمیرگاه گیربکس حامی کار با داشتن سابقه‌ای درخشان در تعمیر گیربکس‌ اتوماتیک توانسته اعتماد صاحبان خودرو 207 را به خود را جلب کند. تنها کافی است یکبار از خدمات ما در زمینه تعمیر و نگهداری خودروهای گیربکس‌اتوماتیک استفاده کنید تا صحت این مطلب برای شما ثابت شود. ما با در اختیار داشتن متخصصین با دانش روز و تجربه بالا در تعمیر گیربکس‌اتوماتیک پژو 207 در کنار شما هستیم و تمامی خدمات مربوط به این خودرو را به‌صورت تخصصی، با ارائه فاکتور رسمی و ضمانتنامه کتبی انجام می‌دهیم.

در شرایطی که خودرو به‌وسیله ارزشی تبدیل شده است و هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودرو نیز بسیار بالا رفته است، اعتماد به تعمیرگاهی که خودرو خود را به آن می‌برید اهمیت بیشتری پیدا کرده است. به‌عنوان صاحب خودرو 207 زمانی که نیاز به تعمیر گیربکس‌اتوماتیک 207 پیدا می‌کنید، تمایل دارید که خودرو خود را به بهترین تعمیرگاه‌های گیربکس‌اتوماتیک 207 ببرید.

تعمیرگاه گیربکس حامی کار در مازندران با استفاده از قطعات اصلی گیربکس‌اتوماتیک 207 مطلوب هر صاحب چنین خودرویی است. تعمیرگاه گیربکس حامی کاربهترین تعمیرگاه گیربکس اتومات 207 در سطح تهران است. این مرکز با داشتن پیشرفته‌ترین دستگاه دیاگ 207 اقدام به عیب‌یابی گیربکس‌اتوماتیک 207 می‌کند. شاید هزینه و اجرت تعمیر گیربکس‌اتوماتیک 207 برای شما مهم نباشد، اما در تعمیرگاه گیربکس حامی کار تعمیر گیربکس اتومات 207 با کمترین هزینه و گارانتی یک‌ساله انجام می‌شود.

تعمیرگاه پژو 207

رفع عدم حرکت خودرو به جلو و عقب

زمانی که این اتفاق در خودرو و گیربکس شما رخ می‌دهد اگر با قرارگرفتن گیربکس در حالت درایو یا دنده‌عقب ماشین هیچ حرکت و عکس‌العملی به جلو و عقب نداشته باشد، دلیل آن بریده شدن هزار خاری توربین، شکسته‌شدن اویل پمپ و یا گرفتگی فیلتر گیربکس است. در همه حالات نیاز به پیاده‌سازی و دمونتاژ کامل گیربکس‌اتوماتیک است. توجه داشته باشید که راه‌نرفتن گیربکس عوامل متعددی می‌تواند داشته باشد که هزینه‌های آن متفاوت هستند.

در حال حاضر خودروهای دنده‌اتوماتیک توانستند در بازار کشور به اوج فروش خود برسند و خودروسازان داخلی سعی دارد در این راستا از هم سبقت بگیرند. به‌نوعی رقابت جدیدی شکل‌گرفته است و تب خریداران این خودروها در بازار کشور بالا گرفته است. بااین‌وجود چند سالی است که خودروهای اتوماتیک وارد کشور شده‌اند؛ اما اکثر وارداتی و گران‌قیمت بودند و مردم قدرت خرید آنها را نداشتند. ازاین‌رو شرکت‌های خودروسازی داخلی با تولید خودروهای اتوماتیک ارزان‌قیمت توانسته مشتریان را به سمت خود سوق دهند. در این میان اتوماتیکی شدن دنده خودرو 207 توانست میزان محبوبیت آنها را بیش‌ازپیش افزایش دهد، اما خوب این آپشن هم مشکلات خاص خود را دارد.

گیربکس به کار برده شده در این دو مدل خودرو AL4 است که یکی از رایج‌ترین جعبه‌دنده خودروهای اتوماتیک در جهان است و فرایند انتقال قدرت توسط آن به‌وسیله چرخ‌دنده‌های خورشیدی انجام می‌گیرد. سیستم کنترل الکترونیکی و هیدرولیکی بودن سیستم کلاچ از جمله ویژگی‌های این مدل سیستم انتقال قدرت است. AL4 از نظر کاربری به دودسته تیپ ترونیک و اتوماتیک تقسیم می‌شود که در مدل تیپ ترونیک احتمال تعویض دنده به‌صورت دستی وجود دارد.

مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک 207

ضربه‌زدن یا گاز هرز خوردن

“یکی از مشکلات جعبه‌دنده پژو 207 گاز هرز خوردن است. این خود می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آنها سوختن باند ترمز است. به دلیل سوختگی، باند ترمز نمی‌تواند فشار زیادی بر روی مجموعه سیاره‌ای گیربکس وارد کند، در نتیجه هنگام قفل‌شدن متحرک می‌ماند و خودرو بدون دلیل گاز می‌خورد. یکی دیگر از دلایل این اتفاق ازبین‌رفتن صفحه‌های آزبست است. بااین‌وجود صفحه‌ها و پلیت‌ها هنگام پرس‌شدن نمی‌توانند برای انتقال نیرو در کاسه هاپ سنتر را قفل کنند و این اتفاق باعث بی‌جهت گاز خوردن خودرو خواهد شد.

از طرف دیگر کم‌شدن روغن گیربکس نیز باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی می‌شود که یکی از آنها گاز هرز خوردن است. به دلیل نرسیدن روغن کافی به پشت کاسه کلاچ‌ها و ازبین‌رفتن و استهلاک صفحه کلاچ‌ها، خودرو بی‌دلیل گاز می‌خورد.

برای رفع خرابی‌ها و تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو باید به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید تا علت اصلی آن را پیدا و برطرف کنند. برای انجام این کار می‌توانید به تیم تخصصی‌های تخصصی تعمیر گیربکس اعتماد کنید.

به یاد داشته باشید که تشخیص اصلی گاز هرز خوردن خودرو امری کاملاً تخصصی است که به ابزارآلات مخصوص، تجربه و تبحر نیاز دارد، ازاین‌رو خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید. اما یکی از سؤالات رایج دراین‌رابطه هزینه رفع این مشکل است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر دلیل آن کمبود روغن باشد به‌تبع هزینه آن نسبت به تعمیر باند ترمز و یا صفحه‌های آزبست پایین‌تر است.

گرم‌شدن گیربکس

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم گیربکس اتوماتیک پژو 207 بر پایه فشار هیدرولیک عمل می‌کند و باتوجه‌به این که تمام قطعات آن درون روغن مخصوص به خود هستند در اثر چرخش و اصطکاک دائمی مبدل گشتاور، حرارت روغن گیربکس بالا می‌رود و تمام قطعات جعبه‌دنده دچار اصطکاک می‌شوند. این اصطکاک موجب بالارفتن حرارت سیستم انتقال قدرت خواهد شد.

بالارفتن حرارت در ابتدا مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما پس از گذشت چند ساعت از کار گیربکس، به سوپاپ‌های کنترل، فشار مضاعفی وارد می‌شود و در نتیجه در کار آنها اختلال به وجود می‌آید و خودرو نمی‌تواند عملکرد عادی داشته باشد.

باید حتماً از این گرم‌شدن‌های بیش از حد سیستم انتقال قدرت خودروتان جلوگیری کنید؛ زیرا به تمام قطعات آن آسیب وارد می‌کند و هزینه‌های هنگفتی را روی دستتان می‌گذارد.

لازم به ذکر است که تعمیر گیربکس اتوماتیک 207 نیز موضوع کاملاً تخصصی است و نباید نسبت به آن سهل‌انگار باشید. در صورت مشاهده کوچک‌ترین علائمی به دنبال رفع آن بوده و برای جلوگیری از بالارفتن حرارت لازم است که مرتب روغن گیربکس را تعویض و دما کلی جعبه‌دنده را زیر نظر داشته باشید تا با مشاهده علائم حرارت بالا سریع ماشینتان را به تعمیرگاه برسانید که توضیحات تکمیلی و نکات تخصصی در تعمیر گیربکس اتوماتیک 207 اشاره شده است.

بالارفتن حرارت سیستم انتقال قدرت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله:

 • بد رانندگی‌کردن
 • سوخته بودن روغن گیربکس
 • هوای گرم
 • کم‌بودن سطح روغن گیربکس
 • معیوب‌بودن شیر برقی
 • بکسل سنگین

تعمیرگاه پژو 207 در مازندران

تعمیر گیربکس پژو 207 در حامی کار با ضمانت یک‌ساله

تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207 در تعمیرگاه تخصصی حامی کار توسط کارشناسان خبره و باتجربه و بر اساس نوع خرابی گیربکس انجام می‌شود، تعمیرگاه تخصصی گیربکس‌های اتوماتیک حامی کار در استان مازندران، با داشتن کارشناسان مجرب و ارائه خدمات با ضمانت یک‌ساله، یک گزینه مطمئن برای تعمیر گیربکس انواع خودروهای لوکس خارجی و ایرانی در این منطقه از ایران است. استفاده از خدمات تعمیرگاه گیربکس‌های اتوماتیک حامی کار از خرابی‌های متعدد گیربکس اتوماتیک 207 شما جلوگیری می‌کند و تعمیرات با کیفیتی را برای گیربکس شما به ارمغان می‌آورد.

برای دریافت بهترین خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 207 با کارشناسان ما تماس بگیرید:

مهندس حامد کبیری: 09355895907

وبسایت: hami-car.com

hami-car.com/?p=2430

نظر شما

 • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
 • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه