امروز: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

صدای قناری، دانلود صدا و آواز قناری نر و ماده

متفرقه تاریخ انتشار: 24/05/24 بدون نظر   23 بازدید

اندازه فونت    
صدای قناری، دانلود صدا و آواز قناری نر و ماده

صدای قناری که یکی از شنیدنی‌ترین صداها است را برای دانلود و پخش در خانه یا جهت مستی و خواندن پرنده شما آماده کرده‌ایم. این صداها به ترتیب به عنوان بهترین صدا جهت خواندن پرنده شما می‌باشد و قبل از انتشار تست و بررسی شده‌اند.

همان‌طور که می‌توانید به یک طوطی حرف زدن یاد بدهید، می‌توانید به یک قناری نیز آواز خواندن آموزش دهید. برخی از پرندگان به طور طبیعی آواز می‌خوانند، در حالی که دیگران نیاز به تشویق بیشتری دارند. اگر پرنده‌ی دیگری برای آموزش پرنده‌ی جوان ندارید، نگران نباشید، راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد. می‌توانید صدای قناری را از سایت آذین بلاگ دانلود کرده و برای پرنده‌ی خود پخش نمایید.

پرندگان رنگارنگ

مطلب خواندنی: صدای عروس هلندی مست و تضمینی

مشخصات قناری

 • زیستگاه: بومی جزایر قناری، آزور و مادیرا
 • طول عمر: معمولا حدود 10 تا 15 سال
 • حداکثر عمر ثبت شده: 20 سال
 • طول: تا 12.5 سانتی‌متر
 • وضعیت حفاظت و انقراض: کمترین نگرانی
 • تعداد تخم: 3-5
 • شکارچیان: پرندگان درنده، مارها، پستانداران کوچک
 • محل زندگی: جنگل‌ها، بوته‌زارها، مناطق باز با درختان پراکنده

دانلود صدای قناری

 

1. صدای قناری

صدای قناری مست با حجم 6 مگ و زمان 07:00 دقیقه

2. دانلود صدای قناری طولانی در طبیعت

صدای پیشنهادی طولانی 1 ساعته در طبیعت حجم 36 مگابایت: دانلود صدای قناری

3. جوجه قناری 

دانلود با حجم 1 مگابایت جهت سرحالی قناری زیر 6 ماه: دانلود جوجه قناری

4. صدای قناری مست کوتاه

حجم 2 مگابایت و زمان 02:00 دقیقه: دانلود صدای قناری مست

5. صدای قناری ماده

این فایل حجم 7 مگابایت و زمان 8 دقیقه دارد: دانلود صدای ماده

6. قناری وحشی

صدا قناری وحشی با حجم 3 مگابایت: دانلود صدای قناری وحشی

7. صدای قناری مست 15 دقیقه‌ای

حجم 14 دقیقه: دانلود مست

دیگر صداها

8. جفت مست خوان

با حجم 8 مگابایت: دانلود مست خوان

9. آواز قناری

این آواز 13 مگابایت و 13 دقیقه دارد: دانلود آواز قناری

10. آواز قناری گلاستر

آواز با حجم 500 کیلوبایت: دانلود آواز گلاستر

11. قناری کوتاه

15 ثانیه و 200 کیلوبایت: دانلود صدا کوتاه

12. 22 دقیقه صدای قناری مست

دانلود با حجم 20 مگابایت: دانلود مست آخر

 

قناری قرمز

چگونه یک قناری را به آواز خواندن ترغیب کنیم؟

قناری‌ها به دلیل توانایی آواز خواندنشان، پرندگان محبوبی برای پرورش هستند. با این حال، همه قناری‌ها آواز نمی‌خوانند و حتی آن‌هایی که می‌خوانند نیز گاهی سکوت می‌کنند. قناری‌های نر بالغ بیشترین احتمال را برای آواز خواندن دارند، اما تنها در شرایط مناسب آواز می‌خوانند. به طور خلاصه، باید اطمینان حاصل کنید که قناری نر شما خوشحال و سالم است و فصل مناسبی برای آواز و صدای قناری است.

تشویق قناری به آواز خواندن

1. اطمینان از نر بودن

تشخیص جنسیت قناری چالش‌برانگیز است، زیرا نر و ماده شباهت‌های زیادی دارند. در حالی که آواز خواندن نشانه نر بودن است، این موضوع در زمان تولد آشکار نیست.

 • اگر هنوز قناری ندارید و می‌خواهید مطمئن شوید که یک آوازخوان بخرید، می‌توانید تا زمانی که مطمئن شوید صبر کنید.
 • قناری‌ها را از پرورش‌دهندگانی که می‌دانند کدام یک از پرندگانشان نر هستند، تهیه کنید.
 • قناری‌های ماده نیز آواز می‌خوانند، اما آواز آن‌ها بسیار ساده‌تر و کمتر احساسی است.

مدل زرد

2. پخش صدای قناری

در طبیعت، قناری‌های نر با شنیدن آواز سایر قناری‌ها آواز خواندن را یاد می‌گیرند. آن‌ها همچنین از سایر پرندگان آوازخوان یا صداهای مشابه تقلید می‌کنند. بسیاری از آهنگ‌هایی که قناری نر می‌شنود بر توسعه آواز شخصی‌اش تأثیر می‌گذارد. شما حتی می‌توانید قناری خود را با پخش صدای بازی‌های ویدئویی به تقلید این صداها آموزش دهید.

 • بیشتر اوقات، قناری شما آوازهایی را خواهد خواند که فکر می‌کند بیشترین احتمال را برای جذب جفت دارد.
 • هنگامی که قناری حدود 6 ماهه شد و به بلوغ جنسی رسید، احتمالا به آوازهای سنتی قناری پایبند خواهد شد.

3. دور نگه داشتن قناری‌های ماده

نرها به یک دلیل آواز می‌خوانند: جذب یک قناری ماده! اگر یک نر و یک ماده را کنار هم نگه دارید، نر به دنبال جفت نخواهد بود و آواز نخواهد خواند. با این حال، قناری نر ممکن است بیشتر به آواز خواندن بپردازد اگر قناری ماده‌ای نزدیک باشد و او بتواند صدای او را بشنود. به عنوان مثال، اگر قناری ماده را در اتاق دیگری نگه دارید، قناری نر شما نمی‌تواند از آواز خواندن در فصل جفت‌گیری خودداری کند.

بچه قناری

4. صحبت کردن و آواز خواندن برای قناری

صحبت کردن با قناری با صدای نرم و آرام نیز انگیزه‌ای برای آواز خواندن او خواهد بود. همچنین، آواز خواندن آرام برای او ممکن است او را ترغیب کند که با آوازهای خود شما را تحت‌الشعاع قرار دهد. علاوه بر این، استرس عاطفی ناشی از تنهایی ممکن است برخی از قناری‌ها را از آواز خواندن بازدارد. همراهی شما ممکن است به او آرامش بدهد.

5. آغاز فصل جفت‌گیری

در طبیعت، فصل جفت‌گیری قناری‌ها با تغییرات فصلی در نور روز و دما تعیین می‌شود. اگر قناری خود را در داخل خانه نگه دارید، باید مقدار نور و دمای اتاق را کنترل کنید. این کار نه تنها قناری شما را سالم نگه می‌دارد، بلکه بر زمانی که او بیشتر احتمال دارد آواز بخواند نیز تأثیر می‌گذارد. قناری شما شروع به فکر کردن در مورد تولید مثل خواهد کرد اگر به تدریج مقدار نوری که دریافت می‌کند را افزایش دهید. در عین حال، دمای اتاقی که در آن نگهداری می‌شود باید بین 18 تا 25 درجه سانتی‌گراد باشد. افزایش مقدار نور را در 14 ساعت متوقف کنید. قناری‌ها با رسیدن روزها به 15 ساعت شروع به پرریزی می‌کنند و فصل تولید مثل آن‌ها به پایان می‌رسد.

آواز قناری

مطلب پیشنهادی: برای شنیدن و دیدن انواع سگ خانگی و وحشی به این صفحه مراجعه کنید، صدای سگ

انواع قناری

 • قناری رسمی بلند
 • قناری تیمبرادو
 • گلاستر
 • قناری موزاییکی
 • لیزارد
 • قناری فری
 • کرست
 • یورکشایر
 • لانکشایر
 • قناری جیبر

جفت

زیستگاه طبیعی و بومی

قناری Canary به دلیل محل پیدایش خود، جزایر قناری، نام‌گذاری شده است؛ این جزایر نیز به خاطر سگ‌هایی که توسط ساکنان جزایر نگهداری می‌شدند و به طور خاص به دلیل نام لاتین سگ یعنی canis، نام‌گذاری شده‌اند. قناری اولیه چیزی جز یک فنچ سبزرنگ معمولی نبود، با این تفاوت که آوازش برجسته بود. اروپایی‌ها عاشق آواز قناری شدند و در اواخر قرن 15 شروع به واردات آنها کردند. در نهایت، اروپایی‌ها شروع به پرورش این پرندگان و استفاده از جهش‌های کوچک کردند و نژادهایی از قناری‌ها را توسعه دادند که امروز به سختی به یکدیگر شباهت دارند و قطعا شبیه به اجداد وحشی خود نیستند.

قناری آوازه‌خوان چیست؟

اکثر مردم قناری را به خاطر آواز جذاب و ملودیکش می‌خرند. این پرنده کوچک زیبا به دلیل آواز قناری مشهور است و احتمالا شما نیز همین ویژگی را در این پرنده دوست خواهید داشت. انواع مختلفی از قناری‌های آوازه‌خوان وجود دارد، از جمله آوازه‌خوان آمریکایی، رولر آلمانی، تیمبرادو اسپانیایی و واترزلگر بلژیکی، این قناری‌ها آوازخوانان فوق‌العاده‌ای هستند، اما برای تولید قناری شایسته نام خود، نیاز به روش‌های پرورش مناسب دارند. همه قناری‌ها به یک شکل نیستند و همه پرورش‌دهندگان نیز یکسان نیستند.

قناری‌های آوازه‌خوان در رنگ‌های متنوعی از زرد روشن، مانند پرنده معروف توئیتی، تا قهوه‌ای، خاکستری، سفید و لکه‌دار وجود دارند. این پرندگان اصالتا از جزایر قناری هستند و از قرن شانزدهم میلادی در اروپا به عنوان حیوان خانگی محبوب بوده‌اند. امروزه قناری شاید بیشترین حالت اهلی شده را در میان پرندگان همدم داشته باشد. این پرنده در فرم اهلی خود در طبیعت وجود ندارد و هرگز نداشته است. قناری وحشی یک پرنده کوچک و شبیه به فنچ سبزرنگ است که تنها ویژگی خاص آن آوازش می‌باشد. رنگ‌ها، اشکال و آوازهایی که امروز در قناری‌ها رایج است، نتیجه پرورش انتخابی دقیق برای ویژگی‌های مطلوب است، همان‌طور که نژادهای مختلف سگ‌ها تولید شده‌اند.

مدل فری

آواز و صدای قناری

آواز قناری‌ها تا حد زیادی به نوع قناری بستگی دارد. برخی قناری‌ها مجموعه‌ای از آوازهای مختلف می‌خوانند، در حالی که برخی دیگر فقط به روش خاصی آموزش داده می‌شوند. قناری‌ها باید برای آواز خواندن آموزش ببینند، به همین دلیل یافتن یک پرورش‌دهنده خوب بسیار مهم است. بسیاری از پرورش‌دهندگان یک قناری آوازه‌خوان ماهر را در قفسی در کنار نرهای جوان نگه می‌دارند. جوان‌ها از این استاد یاد می‌گیرند و امیدواریم که اصول آواز قناری را فرا گیرند. بسیاری از پرورش‌دهندگان قناری‌های خود را به نمایش می‌گذارند و بهترین آوازه‌خوان‌ها را برای نمایش نگه می‌دارند و بقیه را به فروشگاه‌های حیوانات خانگی می‌فروشند. این به این معنا نیست که شما فقط قادر به خرید آوازه‌خوان‌های ضعیف‌تر خواهید بود. برعکس، این پرندگان ممکن است بیشتر از قناری‌های بدون آموزش مشابه در مورد آواز خواندن بدانند.

زمان شروع خواندن

نرها آوازخوان‌ها هستند و معمولا بعد از 6 ماهگی، زمانی که به بلوغ می‌رسند، شروع به آواز خواندن می‌کنند. قبل از آن، تشخیص اینکه کدام قناری‌ها واقعا آوازخوان هستند و کدام‌ها باید در جمعیت بمانند، سخت است. قناری‌های ماده نیز می‌توانند حیوانات خانگی عالی باشند، اما به خوبی نرها آواز نمی‌خوانند. با این حال، جذابیت قناری‌های ماده را دست کم نگیرید؛ اگر می‌خواهید جفت خود را پرورش دهید، که بسیار دشوارتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید! به یک ماده نیاز دارید. تنها راه واقعی برای تشخیص قناری نر از ماده شنیدن آواز بالغ آن است، هرچند که گاهی اوقات ماده‌ها نیز می‌توانند با نرها رقابت کنند، حداقل تا زمانی که نرها بالغ شوند و آوازخوان‌های بهتری شوند.

صدای قناری

توانایی تقلید صدای قناری

همان‌طور که می‌توانید به یک طوطی حرف زدن یاد بدهید، می‌توانید به یک قناری نیز آواز خواندن آموزش دهید. یک نکته که باید به آن توجه کنید این است که قناری‌ها پس از اولین پرریزی شروع به آواز خواندن می‌کنند. بنابراین، اگر قناری جوانی دارید که هنوز شروع به آواز خواندن نکرده است، نگران نباشید، کمی صبر کنید و احتمالا زمانی که آماده باشد، صدای خود را پیدا خواهد کرد. از آنجا که قناری‌ها با تقلید کردن یاد می‌گیرند آواز بخوانند، برای آموزش یک پرنده به آواز خواندن، نیاز به یک پرنده دیگر دارید تا آن را تقلید کند.

اگر قبلا یک قناری آوازخوان دارید، این عالی است. پرنده‌ی جوان را در مکانی ساکت و آشنا قرار دهید و بگذارید پرنده‌ی آوازخوان آواز بخواند. پرنده‌ی جوان به زودی شروع به تقلید از پرنده‌ی مسن‌تر خواهد کرد. این کار را سه یا چهار بار در روز انجام دهید و پرنده‌ی دانش‌آموز به زودی آهنگ را یاد خواهد گرفت و صدای خود را توسعه خواهد داد. می‌توانید به عنوان پاداش، زمانی که پرنده‌ی جوان پیشرفت می‌کند، به او غذا بدهید، اما این کار را زیاد انجام ندهید تا وزنش زیاد نشود. همچنین می‌توانید از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه‌اش به عنوان پاداش استفاده کنید یا بعد از یک جلسه‌ی آموزشی با پرنده‌ی خود وقت بگذرانید و او را اجتماعی کنید تا انگیزه‌ی بیشتری برای پیدا کردن صدای خود داشته باشد.

تعداد زیاد و رنگارنگ

مراقبت و تغذیه

قناری‌ها پرندگان ظریفی نیستند و می‌توانند به هوای سرد در یک آویاری بیرونی عادت کنند، هرچند دمای حدود 24 درجه برای آنها مطلوب‌تر است. با این حال، آنها به تغییرات محیطی، دود و تغییرات دما حساس هستند، اگر به درستی عادت نکنند.

قناری‌های آوازه‌خوان با ترکیب خوب دانه‌ها و مقدار زیادی میوه، سبزیجات، منبع پروتئین بالا و غذای تخم مرغی خوب رشد می‌کنند. رژیم غذایی روزانه پرمیوم لافبر برای قناری‌ها به گونه‌ای فرموله شده است که تغذیه ایده‌آل برای قناری‌ها را فراهم کند. علاوه بر این، قناری‌ها به ویژه انواع سبزیجات را دوست دارند. آنها به غذاهای خاص رنگی نیاز ندارند، زیرا برای رنگ پرورش نمی‌یابند. وقتی به درستی مراقبت شوند، قناری می‌تواند بیش از 15 سال عمر کند.

 شخصیت و رفتار

قناری آوازه‌خوان یکی از محبوب‌ترین پرندگان در گروه قناری‌ها است و به دلیل آواز زیبا و ملودیکش مورد توجه قرار می‌گیرد. همانطور که از نامش پیداست، قناری‌های آوازه‌خوان برای خواندن پرورش داده می‌شوند، به ویژه نرها، قناری‌های ماده بیشتر جیک‌جیک می‌کنند، در حالی که نرها می‌توانند آوازهای پیچیده‌ای ایجاد کنند.

قناری‌ها نگهداری آسان‌تری دارند و نیاز به تعهد مانند بسیاری از پرندگان دیگر ندارند. هرچند این پرنده حساس نیاز به چند دقیقه مراقبت روزانه برای حفظ سلامتی دارد. بیشتر مردم قناری را به عنوان حیوان خانگی دست‌آموز نگه نمی‌دارند، هرچند قناری‌های دست‌پرورده بسیار دوستانه هستند و می‌توانند دستی شوند. با این حال، بعید است که پرورش‌دهنده‌ای پیدا کنید که به طور انحصاری این پرندگان را دستی پرورش دهد، هرچند ممکن است بتوانید یکی را به صورت خاص سفارش دهید.

صدای قناری مست

علت نخواندن قناری بالغ

کیفیت آواز و صدای قناری به نوع آن بستگی دارد. قناری‌ها ممکن است در طول دوره پرریزی، که معمولا چند ماه در سال طول می‌کشد، آواز خواندن را متوقف کنند. این امر طبیعی است. در این زمان، میزان تغذیه پرنده را افزایش دهید و مقدار نوری که در روز دریافت می‌کند را کاهش دهید. قناری ممکن است به دلیل سلامت ضعیف یا حضور یک قناری غالب در همان قفس که زندگی‌اش را ناراحت می‌کند، نیز از آواز خواندن دست بکشد.

سلامت و شرایط رایج

قناری‌ها مستعد ابتلا به عفونت کنه هستند. عفونت کنه در صورت شناسایی زودهنگام قابل درمان است، بنابراین به محض اینکه مشکوک شدید که قناری‌تان ممکن است کنه داشته باشد، به دنبال درمان باشید. آبله قناری یک ویروس است که توسط پشه‌ها منتقل می‌شود و تهدید جدی برای قناری‌ها است، به ویژه آن‌هایی که در فضای باز نگهداری می‌شوند و نرخ بالاتر عفونت در ماه‌های تابستان رخ می‌دهد.

آواز قناری ماده

دلایل آواز نخواندن قناری

1. فصل پرریزی

قناری‌ها در فصل پرریزی آواز نمی‌خوانند. این معمولا در تابستان اتفاق می‌افتد و بین 6 تا 8 هفته طول می‌کشد. هر دوره طولانی‌تر از این مدت یا همراه با تکه‌های بدون پر احتمالا به دلیل بیماری است.

2. سن قناری

قناری‌ها تا حدود 12 هفتگی شروع به آواز خواندن نمی‌کنند، بنابراین ممکن است پرنده‌ای که آواز نمی‌خواند، جوان باشد.

3. جنسیت

به طور کلی قناری‌های ماده خوانندگان خوبی نیستند. اگر قناری شما تمایلی به آواز خواندن ندارد، ممکن است ماده باشد. با این حال، بسیاری از صاحبان قناری‌های ماده خود را آموزش داده‌اند تا به خوبی آواز بخوانند، هرچند نمی‌توانند نت‌های پیچیده را به خوبی نرها اجرا کنند، اما همچنان می‌توانند آوازخوان خوبی شوند.

4. نیاز به تحریک

قناری‌ها برای رسیدن به اوج آواز خوانی نیاز به تحریک دارند. صدا و حرکت به آن‌ها کمک می‌کند، بنابراین پرنده باید در اتاقی قرار گیرد که فعالیت‌های خانوادگی به میزان مناسبی در آن رخ می‌دهد.

5. سلامتی پرنده

تنها قناری‌های سالم تمایل به آواز خواندن دارند. اگر قناری شما ساکت است و در هیچ‌یک از دسته‌بندی‌های فوق قرار نمی‌گیرد، ممکن است بیمار باشد. مطمئن شوید که رژیم غذایی او عالی است و ظاهر، قفس و محیط اطرافش را بررسی کنید.

قناری جیبر

نحوه آموزش آواز قناری

اگرچه قناری‌ها با یک مجموعه غریزی از صداهای موسیقی به دنیا می‌آیند، اما تنها زمانی به اوج عملکرد می‌رسند که چیزی برای شنیدن و یادگیری داشته باشند. در طبیعت، این کار را از سایر قناری‌ها یاد می‌گیرند، اما بسیاری از پرورش‌دهندگان مهارت‌های ذاتی پرنده را با تکنیک‌های مختلف آموزشی تقویت می‌کنند.

همان‌طور که یک کودک بدون تعامل مداوم زبان را یاد نمی‌گیرد، قناری نیز بدون کمک نمی‌تواند به پتانسیل کامل آواز خواندن خود برسد. به نظر می‌رسد که آوازخوان‌های برجسته آن‌هایی هستند که به طور فعال توسط سایر پرندگان و یا با صدای قناری مناسب به آواز خواندن ترغیب شده‌اند.

منبع: آذین بلاگ

برچسب ها:

نظر شما

 • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
 • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه