امروز: ۲۴ تیر ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

کانسپت آکورا الکتریک ویژن، دومین خودرو الکتریکی از آکورا

متفرقه تاریخ انتشار: 24/07/10 بدون نظر   3 بازدید

اندازه فونت    
کانسپت آکورا الکتریک ویژن، دومین خودرو الکتریکی از آکورا

آکورا، کانسپت آکورا الکتریک ویژن خود را در هفته خودروی مونتری معرفی کرد. این خودروی نمایشی در استودیوی طراحی آکورا در کالیفرنیا طراحی شده است. این کانسپت به نظر می‌رسد پیش‌نمایشی از یک خودروی الکتریکی فوق‌العاده باشد، این کانسپت می‌تواند نگاهی اولیه به آکورا NSX آینده باشد. پس از رونمایی از اولین خودروی تولیدی الکتریکی، ZDX 2024، در هفته خودروی مونتری، آکورا از دومین خودروی الکتریکی خود، کانسپت آکورا الکتریک ویژن پرده برداشت.

در حالی که آکورا ZDX یک شاسی‌بلند استاندارد است که اوایل سال آینده به بازار عرضه می‌شود، کانسپت آکورا الکتریک ویژن به شکل یک خودروی فوق‌العاده طراحی شده است. این کانسپت دارای تناسبات بسیار پایین و زبانی طراحی منحنی به جای زاویه‌دار است. نورپردازی خارجی به عنوان یک عنصر طراحی استفاده شده و قابلیت تغییر رنگ دارد.

کانسپت آکورا الکتریک ویژن

مشخصات و اطلاعات آکورا الکتریک ویژن

آکورا در هفته خودروی مونتری خودروهای الکتریکی خود، از جمله کانسپت اسپرت و شیک آکورا الکتریک ویژن را معرفی کرد. خودروی هیبریدی قبلی آکورا، یعنی NSX، از نظر فضا، ویژگی‌های داخلی، سرعت و قدرت ناکام بود، اما آکورا پرفورمنس الکتریک ویژن ویژن قصد دارد این نواقص را بهبود بخشد.

ورود آکورا به بازار خودروهای الکتریکی با افزایش تقاضا برای خودروهای اسپرت الکتریکی همزمان شده و فرصتی سودآور برای برند در بازار فوق‌العاده خودروها فراهم می‌کند. آکورا در هفته خودروی مونتری یک سری خودروهای الکتریکی را معرفی کرد، که نشان‌دهنده جهت‌گیری متمایز برند است. این برند لوکس اطلاعات کمی درباره این خودروی جدید الکتریکی به اشتراک گذاشته است. آکورا از بیان ابعاد و انتظارات عملکردی دقیق خودداری کرد. با وجود کمبود جزئیات، آکورا از بدنه براق و کم‌ارتفاع این خودرو به همراه یک نمایش نور LED پرده برداشت.

خودرو acura electric vision

درباره آکورا

آکورا Acura یک نام برجسته خودروسازی است که عملکرد دقیق را ارائه می‌دهد. تعهدی به طراحی بیانی، عملکرد بالا و مهندسی نوآورانه که همگی بر اساس کیفیت و قابلیت اطمینان بنا شده‌اند. خط تولید آکورا در حال حاضر شامل چهار مدل متمایز است.- مدل اسپرت کامپکت نسل بعدی اینتگرا، سدان اسپرت TLX، و خودروهای اسپرت RDX و MDX، همراه با نسخه‌های عملکردی Type S، اولین مدل تمام الکتریکی آکورا یک شاسی بلند به نام ZDX و ZDX Type S خواهد بود که در سال 2024 عرضه می‌شود.

تمامی خودروهای آکورا که در آمریکا فروخته می‌شوند، در ایالات متحده با استفاده از قطعات داخلی و جهانی ساخته می‌شوند. آکورا جدیدترین برندی است که چشم‌اندازی برای خودروهای الکتریکی سریع اعلام کرده است. شرکتی که تحت مالکیت هوندا است، به سمت آینده‌ای بازطراحی شده برای خودروهایی که می‌توانند به راحتی جاده و پیست را پیمایش کنند، پیش می‌رود.

تصویر چرخ خودرو

بازار خودروهای الکتریکی در سال 2026

ورود آکورا به دنیای خودروهای الکتریکی می‌تواند پتانسیل بزرگی برای این برند و سودآوری آن به همراه داشته باشد. بازار خودروهای فوق‌العاده به سرعت در حال رشد است و انتظار می‌رود تا سال 2026 به 12 میلیارد دلار برسد. بنابراین فرصت‌های بسیاری برای یک نیچ سودآور، پایدار و قابل انطباق وجود دارد. علاوه بر این، افزایش محبوبیت موتوراسپورت الکتریکی فرصت‌هایی برای خودروهای فوق‌العاده تمام الکتریکی فراهم می‌کند تا نتایج خوبی در پیست‌ها به دست آورند و ممکن است به سرمایه‌گذاری در مسابقات EV منجر شود.

آکورا قصد دارد مجموعه عملکردی خود را به عصر الکتریکی منتقل کند، از جمله مدل جدید ZDX Type S که دارای 500 اسب‌بخار قدرت است و تا آینده‌ای با خودروهای عملکردی الکتریکی ادامه خواهد یافت. آکورا امیدوار است تا سال 2030 تعداد 300 هزار خودروی الکتریکی به فروش برساند و بخش قابل توجهی از این خودروها دارای نشان Type S خواهند بود.

نمای جلو خودرو

جایگزین شایسته برای مدل NSX

تصاویر داخلی هنوز منتشر نشده‌اند و آکورا درباره موتورهای این کوپه چیز زیادی نگفته است. تنها چیزی که می‌دانیم این است که این خودرو الکتریکی است. به طور رسمی، کانسپت آکورا الکتریک ویژن یکی از جهت‌هایی را نشان می‌دهد که زبان طراحی آکورا می‌تواند در سال‌های آینده به خود بگیرد. آیا ممکن است این کانسپت بیشتر از این باشد؟ در حالی که این موضوع تنها حدس و گمان است، ما فکر نمی‌کنیم جایگاه NSX در خط تولید برند ژاپنی برای همیشه خالی بماند و پیش از این نیز شایعات مبهمی درباره مدل نسل سوم الکتریکی شنیده‌ایم.

این تمام اطلاعاتی است که فعلا داریم، اما اگر آکورا بخواهد NSX را در حالی که به سمت آینده‌ای الکتریکی حرکت می‌کند، بازگرداند، این کانسپت به نظر ما یک نقطه شروع عالی است. به طور واضح این همه حدس و گمان سطح بالا است، اما فکر کردن به یک NSX آینده ما را بسیار هیجان‌زده می‌کند. آکورا در گذشته سرنخ‌هایی داده است که داستان NSX تمام نشده است و یک جایگزین تمام الکتریکی در خط برنامه‌های آینده این برند قرار دارد.

داخل آکورا الکتریک ویژن

نورهای LED کانسپت آکورا الکتریک ویژن

تریلر کم‌نور معرفی کانسپت آکورا الکتریک ویژن بر نمایش نور خودرو متمرکز بود. نورهای LED تغییر رنگ‌دهنده در منحنی‌های خودروی جدید برجسته می‌شوند و در برابر سطح براق مشکی خودرو تضاد دارند. نورهای LED به دلیل طول عمر و کارایی‌شان انتخابی رایج برای خودروهای بنزینی و الکتریکی هستند. با این حال، جنبه تغییر رنگ نئون یک ویژگی سفارشی ارائه می‌دهد که به رانندگان اجازه می‌دهد بدون نیاز به هزینه برای رنگ یا پوشش جدید، سبک خود را تغییر دهند.

در حالی که دیگر عناصر طراحی هنوز عمومی نشده‌اند، بدنه پهن خودرو به فضای زیاد اشاره دارد و احتمالا نیاز به یک مرکز اطلاعات و نمایشگر بزرگ برای رقابت با سایرین دارد. نمای بیرونی آینده‌نگر به احتمال زیاد به عنوان یک روند طراحی یکپارچه در سراسر خودرو تکرار خواهد شد.

نمای داخلی کانسپت

کانسپت وحشی و اسپرت

پس از نمایش یک خودروی تولیدی الکتریکی، این کانسپت وحشی‌تر و بسیار اسپرت‌تر به نظر می‌رسد. در حالی که ZDX بر روی پلتفرم جنرال موتورز که پایه‌ی کادیلاک لیریک نیز هست، سوار است، به نظر نمی‌رسد که کانسپت بر اساس یک پلتفرم آماده تولید طراحی شده باشد. به جای آن، مدیر طراحی آکورا، آن را به عنوان مدلی با عملکرد بالا توصیف می‌کند که همه را در استودیوی ما به مرزهای خود می‌رساند.

او این کانسپت را به عنوان اولین گام به سمت نسل بعدی NSX توصیف نکرد، اما می‌توانیم حدس بزنیم. در نهایت گفت، آکورا الکتریک ویژن یک مدل جدید خواهد آمد. با توجه به اینکه آکورا به سمت یک برند الکتریکی در حال حرکت است، نسل سوم NSX به‌طور حتم الکتریکی خواهد بود. بنابراین، این کانسپت می‌تواند نقطه شروعی در این مسیر باشد.

دیگر جزئیات از کانسپت

در ویدیوی تبلیغاتی 15 ثانیه‌ای، کانسپت آکورا الکتریک ویژن به نظر می‌رسد که ساختاری مانند یک خودروی اسپرت دارد. با قوس‌هایی که به صورت یکپارچه در بدنه جاری است. این خودرو به گونه‌ای به نظر می‌رسد که می‌تواند یک پیست مسابقه را فتح کند، هرچند هنوز در یکی آزمایش نشده است. آکورا هنوز این خودرو را به عنوان یک خودروی فوق‌العاده معرفی نکرده است. اما شعار این خودرو، عملکرد برقی شده، اشاره‌ای به دستیابی به سرعت بالا برای این برند دارد.

تماشاگران و طرفداران آکورا به سرعت کانسپت آکورا الکتریک ویژن را با NSX Type S مقایسه کردند. یک خودروی اسپرت هیبریدی با عرضه محدود و مقاوم در برابر کشش، NSX با 600 اسب‌بخار قدرت، درب ورود آکورا به ترکیب عملکرد و برقی‌سازی بود. ورود آکورا به بازار تمام الکتریکی در زمانی انجام می‌شود که تقاضا برای خودروهای اسپرت الکتریکی بالا است. بزرگ‌ترین نام‌ها در تولید و اجرای خودروهای فوق‌العاده تنها اخیرا به برقی‌سازی روی آورده‌اند. در سال 2023، شرکت بریتانیایی، لوتوس اویجا را معرفی کرد، یک خودروی فوق‌العاده تمام الکتریکی با 1972 اسب‌بخار قدرت، ریماک نیز با مدل‌های Concept One و Nevera مرزها و انتظارات سرعت و عملکرد خودروهای الکتریکی را جابجا کرده است.

خودرو آکورا الکتریک ویژن

آیا آکورا الکتریک ویژن پیش‌نمایشی از آینده است؟

مدل ZDX جدید نشانه اولین گام بزرگ آکورا به سمت الکتریکی شدن است، اما این تنها آغاز راه است. آکورا در هفته خودروی مونتری یک خودروی مفهومی جدید را همراه با اولین خودروی تولیدی الکتریکی خود معرفی کرد که ممکن است نویدبخش یک خودروی اسپرت الکتریکی آینده باشد. این کانسپت با نام Electric Vision Design Study شباهت زیادی به خودروی اسپرت NSX که اکنون تولید آن متوقف شده است، دارد.

آکورا الکتریک ویژن در استودیوی طراحی آکورا در لس‌آنجلس و در کنار آکورا ZDX شکل گرفته است. جلوی خودرو دارای چراغ‌های عمودی باریک است که تقریبا شبیه به خودروی مسابقه‌ای IMSA Prototype آکورا به نظر می‌رسند. یک نوار نورانی متناسب نیز در جلوی خودرو قرار دارد و نشان آکورا بر روی کاپوت به رنگ سبز فلورسنت روشن شده است. شرکت تایید نمی‌کند که آیا این کانسپت به تولید خواهد رسید یا نه، و همچنین این کانسپت هیچ گونه جزئیات ارقام واقعی از قدرت یا عملکرد را ارائه نمی‌دهد.

منبع: آذین بلاگ

برچسب ها:

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه