امروز: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
وبلاگدهی و سابدایرکتوری آذین بلاگ

هیوندای در حال توسعه سیستم انتقال هوش مصنوعی است

خودرو تاریخ انتشار: 21/12/22 بدون نظر   2930 بازدید

اندازه فونت    
هیوندای در حال توسعه سیستم انتقال هوش مصنوعی است

هیوندای اخیراً اعلام کرده است که دپارتمان مهندسی آن در حال کار بر روی یک سیستم انتقال کاملاً جدید است که می‌تواند به تنهایی و تنها بر اساس داده‌های دریافتی از سیستم‌های خودرو تصمیم بگیرد.

کل فرآیند سیستم هوشمند مبتنی بر دو سیستم جدید توسعه یافته است – یک سیستم شیفت متصل به فناوری اطلاعات و ارتباطات و یک کنترل واحد انتقال. دومی تمام داده‌های دریافت‌شده از طریق رادار و دوربین‌های خودرو و همچنین اطلاعات ناوبری خودرو (مانند اطلاعات ترافیک زنده، وضعیت جاده، زوایای منحنی و غیره) را تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس آن را به سیستم شیفت ICT منتقل می‌کند.

سیستم انتقال هوش مصنوعی

به این ترتیب هوش مصنوعی پیاده سازی شده می تواند بهترین سناریو را برای تعویض دنده تعیین کند. آنچه مهم است این است که در طول آزمایش‌های متعدد جاده‌ای که بر روی این فناوری در شرایط واقعی جاده اعمال می‌شود، سیستم نوآورانه ICT هم استفاده از دنده را تا 41% و هم ترمز را با مجموع 11% کاهش می‌دهد.

به این ترتیب، نه تنها مصرف سوخت را بهینه می کند، بلکه طول عمر ترمز را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

اگر سیستم جدید موفقیت آمیز باشد، هیوندای قصد دارد قابلیت های خود را با پیاده سازی الگوریتمی گسترش دهد که هوش مصنوعی را قادر می سازد تا همزمان با سیستم های چراغ راهنمایی هوشمند در سراسر جهان کار کند. همچنین، توسعه فناوری فعلی در خودروهای هیوندای و کیا اجرا خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر شما

  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
رفتن به ابتدای صفحه